НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні можуть заборонити небезпечний для здоров’я продукт

В Україні можуть заборонити небезпечний для здоров’я продукт

Верховна Рада може заборонити використання пальмової олії. Законопроєкт готовий до розгляду.

157

Законопроект №6068, який має заборонити використання пальмової олії в українській харчовій промисловості, готовий до розгляду.

Про це пише agronews.ua.

Автор законопроєкту, депутат від “Слуги народу”, Дмитро Соломчук каже, що причин для розробки такого закону було дві:

  • шкідливий вплив цієї олії на здоров’я людей
  • скорочення виробництва соняшникової олії через засилля пальмової у харчовому виробництві

“Найближчим часом очікуємо, що наш законопроект про обмеження використання трансжирів у солодощах потрапить на перше читання у сесійну залу”, –  зауважив нардеп.

Аграрний комітет ВРУ одноголосно підтримав законопроєкт.

До слова, використання пальмової олії в Україні різко зросло в 2015 році. Так, вироби з імпортованою пальмовою олією обходяться харчовикам дешевше, ніж з українською соняшниковою олією. Для порівняння: з гектара соняшника можна отримати  в середньому 600 л рослинної олії, а з такої ж площі пальм – 3 тонни. Ба більше, пальма дає плоди двічі на рік.

Чим шкідлива пальмова олія

Пальмова олія, яку використовують в Україні, складається із насичених жирних кислот, які приводять до серцево-судинних і навіть онкозахворювань. Продукт довго не псується, томі його додають майже усюди: від молочних і кондитерських виробів до дитячого харчування.

Як передає МОЗ, пальмова олія чи маргарини на її основі входять передусім до складу дешевих солодощів, низькоякісних сирів, а також недешевих шоколадних кремів. Солодощі шкідливі високим глікемічним індексом, високим вмістом жирів та відсутністю необхідних людині нутрієнтів і клітковини. Маргарини із пальмовою олією шкідливі, бо в маргаринах є трансжири. Тому у МОЗ радять обирати якісний чорний шоколад, ягоди чи готувати домашні солодощі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі