НТА > НОВИНИ > Новини світу > На іспанському острові Ла-Пальма почалося виверження вулкану

На іспанському острові Ла-Пальма почалося виверження вулкану

123

На іспанському острові Ла-Пальма почалося виверження вулкана Кумбре-В’єха. Евакуювали уже 5 тисяч людей.

Весь минулий тиждень на території острова та його околицях фіксували підвищену сейсмічну активність.  За останні сім днів зафіксували понад 25 тис. підземних поштовхів. А у  неділю, 19 вересня, зафіксували 327 землетрусів з найбільшою магнітудою 4,2 бала.  Після чого в неділю о 15:12 за місцевим часом почалося виверження вулкану Кумбре-В’єха. Йому передував сильний землетрус, після якого був величезний стовп диму і викид попелу. Спочатку магма спричинила дві тріщини, через які текли потоки лави. Всього за кілька годин таких тріщин стало сім.

Через виверження перекриті кілька доріг, лава вже досягла деяких будинків. Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес у зв’язку з ситуацією відклав від’їзд до Нью-Йорка і прибув на острів.

Загалом у муніципалітетах навколо вулкана живуть близько 35 тисяч осіб.Місцева влада евакуювала уже 5 тисяч жителів через виверження. Очікується, що ця цифра може зрости вдвічі.

Наразі повідомлень про постраждалих немає.

Очевидці публікують відео з місця події на своїй сторінках у соціальних мережах. Користувачі зазначили, що це історичний день, адже виверження вулкана відбувалося  двічі за всю його історію. Вперше – у 1949 році та знову у 1971 році. Це виверження стало третім.

Нагадаємо, що в Італії, на острові Сицилія, вночі 9 серпня сталося виверження вулкану Етна, яке спричинило землетрус магнітудою 4,5.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі