НТА > НОВИНИ > Суспільство > В уряді розповіли, як і коли в Україні пройде перепис населення

В уряді розповіли, як і коли в Україні пройде перепис населення

485

Перепис населення України 2023-го року обіцяють зробити максимально технологічним. Для цього залучать найсучаснішу цифрову техніку, яку планують узяти в оренду. До кінця року підготують проєкт, в якому викладуть усі аспекти процесу.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. За його словами, активна підготовка до перепису розпочнеться вже наступного року.

«Служба статистики надіслала кожному міністерству оновлений запит про те, як використовуватимуть результати перепису. Наприкінці цього року окремо презентуватимемо, як буде проходити перепис, які його терміни, хто його фінансуватиме», – зазначив Федоров.

Він наголосив, що все, що можна буде зробити онлайн чи цифровими інструментами, так і зроблять. На теперішній момент відповідні працівники вивчають досвід інших країн.

Наприклад, розглядається варіант оренди цифрової техніки. «Apple під час перепису населення в США надавав більшу частину техніки в оренду на декілька тижнів. Це величезна економія державних коштів», – розповів Федоров.

Він також зауважив, що зараз розглядають пропозиції різних компаній. Apple була першою, з ким зустрічалися. «Якщо другою після США державою стане Україна, то це буде додатковою рекламою нашій країні», – додав Федоров.

Нагадаємо, що в липня представниця ООН в Україні з гуманітарних питань Асенефа Лубрані на Міжнародній конференції з питань реформ у Вільнюсі заявила, що Україні необхідно провести перепис населення, оскільки його точна чисельність невідома, а вона важлива для надання соціально-економічних послуг.

«Востаннє це було 48 мільйонів, зараз оцінюється приблизно в 41,6 мільйона», – зазначила вона.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі