НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Вперше зафіксовано смерть дитини через хакерську атаку на госпіталь

Вперше зафіксовано смерть дитини через хакерську атаку на госпіталь

216

Дитина в штаті Алабама (США) народилася з важкою черепно-мозковою травмою і через дев’ять місяців померла через недостатню допомогу під час пологів, оскільки лікарня зазнала атаки вимагачів.

Про це йдеться в позові матері, повідомляє The Wall Street Journal.

Ця перша публічна заява про те, що чиясь смерть була викликана принаймні частково хакерами, які віддалено вимкнули лікарняні комп’ютери з метою вимагання.

У позові, поданому Тейранні Кідд, матір’ю новонародженого немовляти, стверджується, що лікарня, медичний центр Спрінгхіл, не повідомила їй, що комп’ютери лікарні вимкнулися через кібератаку. Тому згодом їй надали більш обмежену допомогу.

Лише в 2019 році в госпіталі Спрінгхіл оголосили, що стали жертвою кібератаки.

Кідд спочатку подала до суду на лікарню в січні 2020 року, а потім внесла зміни до позову в липні після смерті новонародженої донечки. Лікарня не прокоментувала цей факт. Мама також відмовилася від коментарів, оскільки судовий процес триває.

Згідно з позовом, Кідд не була поінформована, що Спрінгхілл зазнала кібератаки, коли вона поступала для пологів, а лікарі та медсестри пропустили ряд ключових тестів, які б показали, що пуповина була обмотана навколо шиї дитини дитини , що призвело до пошкодження мозку та смерті через дев’ять місяців.

Якби вона знала, що хакери напали на лікарню, Кідд вирішила б народжувати в іншому місці, йдеться в позові.

Вимагачі, де хакери блокують комп’ютери та вимагають оплати за програму, щоб згодом їх розблокувати, – це кіберзлочинна індустрія у світі, яка стрімко поширюється. Лише в цьому році близько 850 мереж охорони здоров’я та лікарень у США постраждали від програм-вимагачів.

Експерти з кібербезпеки особливо стурбовані раптовими атаками на заклади охорони здоров’я, які блокують роботу комп’ютерних мереж. Проте багато років не було офіційно зафіксовано першої підтвердженої смерті через напад хакерів на лікарні.

У Німеччині жінка померла у 2020 році після того, як її перенаправили до іншого відділення невідкладної допомоги, оскільки найближча лікарня була паралізована хакерами. Але згодом урядова влада заявила, що немає достатніх доказів того, що вимагачі відіграли ключову роль у її смерті.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі