НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні три області близькі до «червоної зони» вже цього тижня. Попередній список

В Україні три області близькі до «червоної зони» вже цього тижня. Попередній список

150

Критеріям «червоної зони» карантину в Україні відповідають щонайменше три області. Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може ухвалити рішення щодо переходу цих регіонів до «червоної» зони сьогодні-завтра.

Таку ж інформацію на засіданні Кабміну підтвердив і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він заявив, що найближчими днями декілька областей України можуть потрапити до «червоної зони» поширення коронавірусу. При цьому він не уточнив, про які саме області йдеться.

Натомість керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко зазначив, що «червоного» рівня епідемічної небезпеки відповідають так області:

Харківська,

Запорізька,

Херсонська.

«Сьогодні-завтра Київська школа економіки очікує засідання національної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо переходу цих регіонів до «червоної зони», – йдеться у повідомленні.

Це означає, що кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри та інші громадські місця зможуть працювати, лише якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані.

Водночас, за даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 6-те жовтня, в Україні 11 областей відповідають показникам «помаранчевої» зони карантинних обмежень: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька.

Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може прийняти рішення щодо переходу регіонів до «червоної» зони на засіданні у п’ятницю, 8-го жовтня.

За словами прем’єра Шмигаля, бізнес має сам перевіряти наявність відповідних сертифікатів про вакцинацію. Він додав, що у працівників поліції та інших повноважних органів є відповідний програмний софт, завдяки якому вони перевірятимуть у відвідувачів наявність ковід-сертифікатів.

У «червоній зоні» карантину заклади освіти працюватимуть офлайн, лише якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації. Дитячі садочки та 1-4 класи школи продовжать працювати у звичному, очному форматі.

Нагадаємо, що у Львові через погану статистику захворювання на коронавірус можуть посилити карантин вже з 14-го жовтня. Міський штаб оперативно реагування рекомендує посилити такі карантинні заходи: обмежити масові заходи; перевести навчальні заклади на дистанційний режим; припинити планові операції у лікарнях, які приймають хворих на COVID-19.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі