НТА > НОВИНИ > Новини світу > Повне фіаско партії Меркель. У Німеччині планують уряд без християнських демократів

Повне фіаско партії Меркель. У Німеччині планують уряд без християнських демократів

162

«Зелені» та «Вільна демократична партія Німеччини», які посіли, відповідно, третє та четверте місця на останніх виборах до Бундестагу, розпочинають переговори з лідерами перегонів – «Соціал-демократичною партією» – про формування коаліційного уряду.

Таким чином, партія ХДС / ХСС, яку незмінно представляла все ще чинна канцлерка Ангела Меркель, вперше за 16 років може залишитися без владних портфелів.

Про це повідомив Financial Times. Попередні переговори між лідерами політсил стартують уже завтра, 7-го жовтня. Голова «Вільних демократів» Крістіан Лінднер заявив, що підтримує висування лідера соціал-демократів Олафа Шольца на посаду федерального канцлера.

Якщо таку коаліцію все ж створять, то вона стане першою трипартійною коаліцією в післявоєнній історії Німеччини. Крім того, подібне об’єднання знаменує кінець домінування ХДС / ХСС в політиці Німеччини – партія перебувала в коаліціях 52 роки з останніх 72-ох.

Як відзначають журналісти британського видання, спочатку «вільні демократи» виступали за коаліцію із «Зеленими» та партією Меркель, однак невдовзі виникла суперечка через кандидатуру Арміна Лашета (ХДС / ХСС) на посаду канцлера.

Третя партія на виборах, «Зелені», виступили за вищевказану коаліцію з «вільних демократів» і соціал-демократів. Тож зараз, на думку експертів, є реальний шанс успішно завершити перемовини.

Нагадаємо, що за результатами німецьких парламентських виборів, які відбулися 26-го вересня, Ангелі Меркель не вдалося передати естафету своєму наступнику на лідерських позиціях. Її партія – Християнсько-демократичний союз (разом із союзниками з Християнсько-соціального союзу) – отримала найгірший результат у всій історії, розпочинаючи з 1949-го року, – 24,1%. Це другий результат.

На першому – Соціал-демократична партія Німеччини, яка набрала 25,7%. Третіми фінішували «Зелені» – 14,8%. Також у Бундестаг пройшли ліберали з Вільної демократичної партії з результатом в 11,5%, ультраправа «Альтернатива для Німеччини» (10,3%) і Ліва партія (4,9%). Ліві не подолали прохідний бар’єр у 5% за партійними списками, але через особливості німецької виборчої системи все ж зможуть сформувати фракцію в Бундестазі.

Одна з найпопулярніших політикинь світу, «вічна» канцлерка Німеччини Ангела Меркель передає владу своїм наступникам. Політичні експерти сумнівається, що найближчим часом хтось «переб’є» її за харизмою та впливом. І не лише в Німеччині.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі