НТА > НОВИНИ > Новини світу > У космос полетів найстарший турист – 90-річний актор із «Зоряних воєн»

У космос полетів найстарший турист – 90-річний актор із «Зоряних воєн»

520

Відомий актор “Зоряних воєн” Вільям Шатнер та ще троє приватних членів екіпажу здійснили політ у космос сьогодні (13 жовтня) на ракеті Blue Origin New Shepard.

Це вже другий успіх компанії Blue Origin на кораблі NS-18 для космічного туризму з екіпажем та 18-й політ автомобіля New Shepard, пише Space.com.

Багаторазова ракета та капсула New Shepard стартували з майданчика One Blue, на північ від містечка Ван -Хорн у Західному Техасі, о 9:49 ранку за місцевим часом. Після 10-хвилинного польоту, протягом якого екіпаж відчув близько чотирьох хвилин невагомості в космосі, капсула благополучно доставила екіпаж назад на Землю з парашутно-десантною посадкою біля закладів Blue Origin у Західному Техасі.

Ракета, яка відокремилася від капсули після підйому екіпажу в космос, також успішно здійснила вертикальну посадку приблизно через сім хвилин після старту, приземлившись усього за 3 милі на північ від стартової платформи. Капсула досягла максимальної висоти майже 106 км.

Зараз Шатнер є найстарішою людиною, яка коли-небудь летіла в космос, побивши рекорд, встановлений 82-річним піонером авіації Уоллі Фанком, який 20 липня здійснив перший рейс з екіпажем Blue Origin разом із засновником компанії Джеффом Безосом.

Шатнер, у серіалі «Зоряні війни» грав капітан Кірка та мріяв про реальний космічний політ.

До Шатнера на місії «NS-18» приєдналися ще три туристи: Одрі Пауерс, віце-президент з питань місії та польотів Blue Origin, Глен де Вріс – заступник кафедри наук про життя та охорони здоров’я у французькій компанії-розробника програмного забезпечення Dassault Systèmes та Кріс Бошуйзен, співзасновник компанії «Планета», що базується у Сан-Франциско.

Цей запуск кілька разів відкладався через вітряну погоду на майданчику Blue Origin у Техасі, але нарешті ракета полетіла.

Це було не схоже ні на що з того, що вони описували, – заявив Шатнер по радіозв’язку, після повернення капсули з парашутом на Землю.

Кожен у світі повинен це робити, – сказав він засновнику Blue Origin Джеффу Безосу після приземлення. – Це було неймовірно”.

Blue Origin – одна з трьох компаній, що стали першопроходцями у новій ері космічного туризму, компанії SpaceX та Virgin Galactic останнім часом також відправляють цивільних осіб у космос.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі