НТА > НОВИНИ > Суспільство > Помер Віктор Брюханов, який керував Чорнобильською АЕС під час аварії

Помер Віктор Брюханов, який керував Чорнобильською АЕС під час аварії

754

Сьогодні, 13 жовтня у віці 85 років помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов.

Про це повідомляється на сторінці Державного спеціалізованого підприємства “Чорнобильська АЕС” у Facebook.

“Сьогодні на 85-му році пішов з життя перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов. Колектив та адміністрація підприємства висловлюють своє глибоке співчуття рідним та близьким померлого”, – йдеться в повідомленні.

Брюханов був учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, отримав II групу інвалідності.

Його призначили директором майбутньої нової АЕС наприкінці 1969 року. На початку 1970-го приїхав до Чорнобиля для організації будівництва станції та міста – майбутньої Прип’яті. Працював директором Чорнобильської АЕС до липня 1986 року.

Після аварії 26 квітня Брюханова відсторонили від посади та виключили з лав КПРС. Йому пред’явили звинувачення за статтею 220 Кримінального кодексу УРСР “Порушення правил техніки безпеки на вибухонебезпечних виробництвах і підприємствах”. У 1986 році втратив матір: жінка померла від серцевого нападу, дізнавшись про справу щодо сина.

29 липня 1988 року Брюханова засудили до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправно-трудовій установі загального режиму. 30 вересня 1991-го достроково звільнили. Після цього він продовжив працювати на Чорнобильській АЕС на посаді начальника техвідділу, а з 1992 року – у структурі Міністерства зовнішньої торгівлі України.

У Брюханова залишилася дружина – Валентина Михайлівна, син Олег 1969 року народження і донька Лілія 1964 року народження.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі