НТА > НОВИНИ > Новини світу > Китай відправив на орбіту трьох космонавтів. Вони пробудуть там пів року

Китай відправив на орбіту трьох космонавтів. Вони пробудуть там пів року

250

У суботу вранці китайський екіпаж з трьох осіб прибув на нову космічну станцію. Це важливий крок для молодої космічної програми країни, яка швидко стає однією з найбільш передових у світі.

Троє астронавтів стартували на космічному кораблі Shenzhou-13 незадовго до півночі за місцевим часом, запущеного ракетою Long March 2F з космодрому Цзюцюань в пустелі Гобі, розташованої у Внутрішній Монголії, повідомляє CNN.

За даними Китайського пілотованого космічного агентства, китайський пілотований космічний корабель Шеньчжоу-13 успішно зістикувався з радіальним портом основного модуля космічної станції Тяньхе о 6:56 за пекінським часом (18:56 за східним часом / 22:56 за Гринвічем) в суботу.

Космічний корабель пристикувався до космічної станції Тяньгун приблизно через шість з половиною годин після запуску.

Команда проживе і пропрацює на станції 183 дні, тобто близько шести місяців – це найтриваліша місія країни на сьогоднішній день. (Тяньгун означає Небесний палац.)

До складу екіпажу входять Чжай Чжиган, Ван Япін і Е Гуаньфу, які витратять час на тестування технологій станції і вихід у відкритий космос.

Чжай, командир місії, здійснив перший вихід у відкритий космос в Китаї в 2008 році і був удостоєний почесного звання «Герой космосу» від уряду.

Екіпаж китайської місії

Шість місяців – стандартна тривалість місії для багатьох країн, але це буде важлива можливість для китайських астронавтів звикнути до довгострокового перебування в космосі і допомогти підготувати майбутніх астронавтів до того ж.

«По-перше, будь-яка місія з екіпажем важлива хоча б тому, що космічні подорожі людей залишаються ризикованою справою», – сказав Дін Ченг, старший науковий співробітник Інституту національної безпеки і зовнішньої політики Девіса. «Це, безумовно, буде їх найтриваліший політ, що вельми вражає, якщо врахувати, наскільки він ранній в їх режимі польоту людини в космос».

Це друга місія з екіпажем під час будівництва космічної станції, яку Китай планує повністю укомплектувати і ввести в експлуатацію до грудня 2022 року. Перша місія з екіпажем, p тримісячнbv перебуванняv трьох інших астронавтів, була завершена минулого місяця.

До кінця наступного року заплановано ще шість місій, в тому числі дві місії з екіпажем, два лабораторних модулі і дві вантажні місії.

«Для китайців це ще тільки початок їх пілотованих космічних польотів, оскільки вони займаються цим менше 20 років … і менш 10 місій», – додав Ченг. «Раніше китайці влаштовували польоти з екіпажем тільки раз в два-три роки. Тепер вони відправляють їх кожні кілька місяців. «Якщо китайці збережуть цей темп … це буде відображенням серйозного зрушення в темпі їх пілотованих космічних польотів».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі