НТА > НОВИНИ > Культура > У Львівському органному залі презентували «Шкідливу музику». Спільний проєкт 3-ох країн

У Львівському органному залі презентували «Шкідливу музику». Спільний проєкт 3-ох країн

216

У Львівському органному залі 19-го жовтня відбувся концерт «Шкідлива музика». Його провели в межах концертного історичного проєкту «Заборонена музика». Це спільний проєкт України, Німеччини та Швеції.

Про це повідомило Суспільне. У ньому розповіли про роль митця в умовах режимів нацистської Німеччини та Радянського союзу.

«Це проєкт про митців, які зазнали впливу тоталітарного режиму, тобто про свободу творчості, про політику, про режими, які намагаються пригнобити і розтрощити творчу особистість», – розповів директор проєкту «Заборонена музика» Тарас Демко.

Цей проєкт показує найтрагічніші сторінки в історії світової культури. Його творці хочуть порушити діалог і розпочати комунікацію та дискусію про цю складну тему.

У проєкті лунає музика 20-40-их років ХХ століття нацистської Німеччини та Радянської України.

«Уперше говориться цілісно про репресовану музику. Про репресії в музиці, як історичний період, і про «білі плями». І доки ми ті плями не подолаємо, доки ми не зробимо це нашим спадком, який ми всі знаємо, який ми слухаємо і яким ми пишаємося, доти ми не отримаємо ту тяглість історії, яку, на жаль, перервали», – зазначила співавторка проєкту Любов Морозова.

Нагадаємо, що через століття після того, як її востаннє бачили на публіці, яскрава картина Вінсента Ван Гога, яку свого часу конфіскували нацисти, вирушає на аукціон, де її продадуть за 30 мільйонів доларів.

Легендарній чоловічій капелі «Дударик» цього місяця виповнюється 50 років. У чому феномен колективу і яким був шлях тривалістю пів століття – розповіли журналісти NTA у «Підсумках. Наживо».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі