НТА > НОВИНИ > Війна > 350 мільйонів доларів від США, 1 мільйон снарядів від ЄС. Нова допомога Україні

350 мільйонів доларів від США, 1 мільйон снарядів від ЄС. Нова допомога Україні

З Європейського фонду миру виділять 1 мільярд євро на компенсацію постачань держав-членів ЄС

328

У понеділок, 20-го березня, США оголосили про надання нового пакета військової допомоги Україні на 350 мільйонів доларів.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

«Пакет допомоги включає велику кількість різних типів боєприпасів», – зазначив він у твітері.

Мова йде про снаряди для артилерійських реактивних систем високої мобільності HIMARS.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак подякував США за виділену допомогу. Він заявив, що Україна отримає артилерійські боєприпаси 155-ти міліметрів, боєприпаси до HIMARS, Bradley, протирадіолокаційні ракети HARM, протитанкову зброю та річкові катери.

Своєю чергою, міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу узгодили план щодо спільної закупівлі боєприпасів. Він передбачає надання Україні 1-го мільйона снарядів протягом наступних 12-ти місяців.

Про це повідомили прем’єр-міністерка Естонії Кайя Каллас і очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель.

«Запропонувала членам ЄС спільно закупити мільйон снарядів для України. Задоволена, що міністри закордонних справ і оборони блоку схвалили цю ініціативу», – написала прем’єрка Естонії.

Каллас зазначила, що таке рішення допоможе нарощувати європейську оборонну промисловість і підвищувати безпеку.

Боррель додав, що 18 країн приєдналися до проєкту Європейської оборонної агенції для збирання та розміщення замовлень у промисловості.

«Ми робимо ключовий крок до виконання наших обіцянок щодо забезпечення України більшою кількістю артилерійських боєприпасів», – наголосив він.

Боррель розповів, що план втілюватимуть у трьох напрямках. Спершу з Європейського фонду миру виділять 1 мільярд євро на компенсацію постачань держав-членів. Ще стільки ж скерують на спільні закупівлі боєприпасів. До того ж, країни ЄС робитимуть замовлення для збільшення виробничих потужностей оборонних заводів.

До речі, Угорщина заявила, що не братиме участь у спільному фінансуванні Євросоюзу закупівлі боєприпасів для надання їх Україні.

Нагадаємо, що Німеччина розпочала постачання бойових машин піхоти Marder в Україну. Вони вже перебувають у дорозі на фронт для того, щоби допомагати українським військовим у війні проти окупантів.

Рішення Міжнародного кримінального суду щодо видання ордера на арешт російського диктатора Володимира Путіна варто сприймати серйозно, оскільки це змінює правила гри. Таку заяву зробив високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель у Брюсселі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"