НТА > НОВИНИ > Кримінал > 5 мільйонів гривень щомісяця. У Києві працювала найбільша схема торгівлі Covid-сертифікатами

5 мільйонів гривень щомісяця. У Києві працювала найбільша схема торгівлі Covid-сертифікатами

Для реалізації схеми злочинці залучили декількох керівників медичних закладів та 6 сімейних лікарів із різних регіонів країни

449

Служба безпеки України викрила ще одну схему незаконного отримання міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19

Про це повідомив сайт СБУ. За гроші ділки пропонували оформити відповідні медичні документи без фактичного проведення щеплень.

Як свідчать попередні дані, «прибуток» зловмисників становив понад 5 млн грн щомісяця. Наразі це найбільша за кількістю виготовлених COVID-фальшивок мережа в Україні.

«Протиправну діяльність організували двоє мешканців столиці. Для реалізації схеми вони залучили декількох керівників медичних закладів та 6 сімейних лікарів із різних регіонів країни», – сказано в повідомленні.

За різні суми грошей вони вносили дані «клієнтів» до електронної системи eHealth для подальшого завантаження до Єдиного порталу державних послуг «Дія».

Для передачі «списків» на оформлення фіктивних документів організатори оборудки залучали посередників. Крім того, через них підтримували зв’язок і передавали гроші.

У межах кримінального провадження триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин незаконної діяльності і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до неї.

Нагадаємо, що в Нацполіції вважають, що перед законом повинні відповідати правопорушники, які виготовили, реалізували чи використали підробний COVID-сертифікат.

Наприкінці жовтня стало відомо, що шахраї створили фейкову копію додатку «Дія», щоб створювати підробки COVID-сертифікатів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі