НТА > НОВИНИ > Кримінал > 70 тисяч доларів за дитину. В Києві викрили схему торгівлі немовлятами

70 тисяч доларів за дитину. В Києві викрили схему торгівлі немовлятами

268

Факт незаконної торгівлі новонародженими, замаскований під сурогатне материнство, викрили в одній зі спеціалізованих клінік Києва. Оперативники документували його більше двох років.

Про це повідомив керівник Нацполіції Ігор Клименко у Facebook. Ціну однієї дитини встановили у розмірі 70 тисяч доларів.

Організатором став керівник клініки, якому знаходили клієнтів іноземці. Для того, щоб отримати дитину, «замовник» мусив оплатити близько 70 тисяч доларів та укласти фіктивний шлюб з українкою. Потім псевдоподружжя замовляло послугу сурогатного материнства.

Надалі від дітей «матері» відмовлялися, і батьки вивозили їх в одну із республік Східної Азії.

«Нам вдалося в процесі документування вилучити трьох  новонароджених і передати їх соціальним службам. Але ще щонайменше 13 діток продали та вивезли з України», – зазначив Ігор Клименко.

При цьому керівник Нацполіції висловив жаль, що це не остання така група, бо українське законодавство занадто лояльне в цьому питанні. Між сурогатним материнством і торгівлею дітьми дуже тонка межа.

«Ми її бачимо і показуємо всім. Однак нам дуже потрібна допомога законотворців. Без посиленого нормативного врегулювання цього питання нам не вдасться повністю припинити процес продажу українських дітей за кордон», – додав Клименко.

Нагадаємо, що наприкінці липня Служба безпеки України в Харківській області викрила групу зловмисників, які продавали немовлят іноземцям начебто у межах програми сурогатного материнства.

До складу групи входили мешканці Київської та Харківської областей. Зловмисники співпрацювали з керівниками одного зі столичних центрів репродуктивної медицини. Ціну встановили 60 тисяч доларів за дитину.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі