НТА > НОВИНИ > Війна > Або втікатимуть з Херсона пішки, або окупантів знищать, – військовий експерт Жданов

Або втікатимуть з Херсона пішки, або окупантів знищать, – військовий експерт Жданов

Херсон може стати тригером щодо стійкості оборони російських військ на всьому південному сході України

1181

Збройні сили України активізують свої дії на Херсонському напрямку, однак при цьому уникатимуть контактних міських боїв. У будь-якому разі, наші війська змушуватимуть загарбників відступити до річки Дніпро.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов у інтерв’ю проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

«Упродовж найближчого часу ситуація на Херсонщині суттєво не зміниться. Ми можемо активізувати атаки на окремі укріпрайони або рубежі, але не в лоб, а використовуючи необхідний маневр. При цьому українські війська завдаватимуть ударів дистанційними засобами, як це відбувається вже зараз», – зазначив він.

За словами Жданова, насамперед завдаватимуть ударів по пунктах управління та засобах протиповітряної оборони. Для того, щоби ще підключити нашу авіацію – штурмову і армійську.

«Вогневі удари плюс наступ або маневрові дії мають дати свій ефект – змусити росіян відступити до Дніпра. А далі їхнє угруповання або піде, при цьому тільки пішки, без будь-якої техніки, або їх знищать поступовим вогнем наших сил», – додав він.

Військовий експерт наголосив, що українські війська максимально уникатимуть лобових зіткнень і масштабних контактних боїв зі збройними силами Російської Федерації. Проте, що більше ми будемо розвивати успіх, то більше Росія намагатиметься вразити нас вогнем. І це перебуває в прямій залежності.

Окрім Херсона, важливі й інші населені пункти, зокрема, Мелітополь, де є сухопутний коридор до Криму.

«Усе залежатиме від того, як проходитиме наступ на Херсоні. Можливо, він спричинить ефект доміно, і далі російські війська посипляться. Або навпаки – це може посилити оборону росіян. І це стосується охорони сухопутного коридору в Крим. Тоді ми застосуємо інші способи ведення бойових дій, до того ж, є інші напрямки для того, щоби розпочати наступ на російські війська для звільнення наших територій», – зауважив Жданов.

Але, на його переконання, в будь-якому випадку все впирається в постачання зброї. Якщо буде зброя, тоді українська армія може вирішувати ці проблеми з будь-якого напрямку і в будь-який час. А зараз ми використовуватимемо всі наші можливості – ті, які є зараз.

«Тобто Херсон може стати тригером стосовно стійкості оборони російських військ на всьому південному сході України. Ситуація навколо цього міста або зробить для них ситуацію критичною, або посилить їхню оборону, що змусить нас вирішувати питання по-іншому», – резюмував Олег Жданов.

Нагадаємо, що секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов у прямому ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA висловив думку, що Білорусь зараз перебуває у фактичній окупації Росією. Тож самопроголошений президент Олександр Лукашенко не контролює військову ситуацію у начебто своїй країні.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі