НТА > НОВИНИ > Новини світу > Абрамси і Леопарди: західні медіа анонсують добрі новини зі США та Німеччини. В Росії “запалало”

Абрамси і Леопарди: західні медіа анонсують добрі новини зі США та Німеччини. В Росії “запалало”

Важливі рішення про передачу танків Абрамс та Леопард можуть бути уже навіть завтра

677

Сьогодні ввечері, 24 січня, одразу ціла низка відомих західних медіа проанонсували добрі новини для України з Німеччини та США.

За даними ЗМІ, справи із передачею танків Leopard 2 та Abrams в Україну наближаються до успішних фінальних рішень.

Так, одразу кілька видань із посиланням на власні джерела написали, що Адміністрація президента Джо Байдена незабаром оголосить про надання Україні своїх “Абрамсів”.

Зокрема, за даними The Wall Street Journal, йдеться про “значну кількість” танків. Рішення стане частиною домовленості з Німеччиною, за якою вона погодиться надіслати Leopard 2. У Білому домі наразі цю інформацію не коментують.

Інше видання, Politico, написало про близько 30 танків Abrams від США. Відповідне рішення можуть ухвалити вже цього тижня.

“Якщо німці продовжуватимуть говорити, що ми будемо надсилати або випускати Leopards лише за умови, що американці надішлють Abrams, ми повинні відправити Abrams”, — наводять цитату сенатора Кріса Кунса, близького соратника Байдена.

Паралельно  Spiegel повідомив, що канцлер Німеччини Олаф Шольц нарешті ухвалив рішення передати Україні бойові танки Leopard 2. Понад те, про це рішення Шольц оголосить уже в середу, 25 січня. Йдеться про щонайменше одну роту танків Leopard 2A6. За стандартами НАТО, це 14 одиниць техніки.

Стверджують, що німецькі танки Leopard мають надійти зі складів Бундесверу. У середньо- та довгостроковій перспективі можуть бути підготовлені додаткові танки із запасів, які має німецька промисловість.

Також  Bloomberg повідомив,  що Німеччина у середу погодить запит Польщі на дозвіл передати Україні свої “Леопарди”.

ABC News із посиланням на високопоставленого українського чиновника, повідомило, що під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”) минулого тижня дванадцять країн погодилися надати Україні близько 100 танків Leopard 2, якщо уряд Німеччини дасть згоду на реекспорт.

За словами джерела, окрім Польщі та Фінляндії, які публічно погодились передати частину своїх Leopard 2,  це ще й Іспанія, Нідерланди і Данія. Однак для того, щоб “танкова коаліція” могла продовжити обговорення цього питання, необхідна згода Німеччини.

Також ряд ЗМІ пише, що Норвегія розглядає можливість поставки Україні до 8 танків Leopard 2 із 36, що є в країні. Іспанія планує відремонтувати свої танки Leopard 2 для України упродовж місяця. Нідерланди також розглядають можливість викупити  18 “Леопардів”, які наразі орендує в Німеччині, щоб врешті передати їх Україні.

“Абрамси” ще не приїхали, а в Росії вже “горить”

А тим часом ці ж новини уже дісталися Росії. Прогнозовано там одразу “запалало”. Обурені росіяни пишуть про те, що треба вдарити по Вагингтону. Або ж самозаспокоюють себе думкою, що все “скоро стане брухтом”.

Фото: Ан Йон Джун/Фото AP

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі