

Адміністрація американського президента Джо Байдена на чолі з держсекретарем Ентоні Блінкеном просить сенаторів-демократів Конгресу не допустити голосування за схвалення поправок до оборонного бюджету, яку передбачають введення санкцій проти російського газопроводу “Північний потік-2”.
Про це повідомляє The Hill.
Зазначається, що адміністрація Байдена минулого тижня ввела санкції щодо судна, пов’язаного з будівництвом газопроводу “Північний потік-2”, який є інструментом економічного та військового тиску на Україну з боку Росії.
Проте на думку критиків, санкції введені Байденом не зроблять нічого, щоб зупинити завершення будівництва газопроводу, що дозволить російському президенту Володимиру Путіну перекрити або згорнути постачання газу в Україну у якості економічного шантажу.
“Вони спеціально розроблені, щоб виглядати жорстко, але не матимуть жодного впливу. Якби Байден і Салліван серйозно ставилися до припинення NS2, вони б наклали санкції на NS2 AG і Путіна, Матіаса Варніга, а також на будь-яку організацію, яка бере участь у сертифікації трубопроводів”, – заявив член парламенту Майк Роджерс (штат Алабама), республіканець у комітеті з питань збройних сил Палати представників.
За даними видання, адміністрація американського президента побоюється жорсткіших дій щодо газопроводу, оскільки не хоче протистояти Німеччині, яка є важливим союзником у боротьбі з обмеженням зростаючого глобального впливу Китаю.
За словами представників Сенату, Блінкен закликає сенаторів-демократів заблокувати поправку сенаторів-ресспубліканців Джеймса Ріша і Теда Круза щодо накладання санкцій на “Північний потік-2”, що належить російському енергетичному гіганту “Газпрому”.
Видання підкреслює, що адміністрація Байдена докладає всіх зусиль, щоб захистити “Північний потік-2” у той час, коли російські війська зосереджені уздовж кордону з Україною. Певне коло посадових осіб активно лобіюють проти голосування за поправки.
“Північний потік-2”
Новий трубопровід в обхід України мали завершити до кінця 2019 року, однак спорудження газопроводу призупинили через санкції США. У лютому 2021 року будівництво відновилося.
Тим часом адміністрація США ще у травні цього року зняла санкції проти компанії-оператора “Північного потоку-2”, аби покращити відносини з ЄС та Німеччиною.
12 липня Ангела Меркель зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським. На спільній пресконференції канцлерка заявила, що Україна залишиться транзитною країною, навіть якщо будівництво “Північного Потоку-2” завершать.
На початку листопада український президент Володимир Зеленський закликав американський сенат ввести санкції проти “Північного потоку-2” щоб зупинити “газовий шантаж” Росії.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"