НТА > НОВИНИ > Новини світу > ООН: Афганістан на межі гуманітарної катастрофи, бракує продуктів і ліків

ООН: Афганістан на межі гуманітарної катастрофи, бракує продуктів і ліків

116

Афганістан знаходиться на межі гуманітарної катастрофи, і не дивлячись на те, що ООН і її партнери продовжують робити все можливе, щоб її уникнути, вони не зможуть це зробити без твердої і щедрою міжнародної підтримки.

Про це йдеться в повідомленні Організації Об’єднаних Націй.

Про ситуацію розповів Координатор гуманітарної допомоги в Афганістані Раміз Алакбаров.

Як стало відомо, Кабульський аеропорт закритий, але ООН і її партнерські організації знаходять інші шляхи доставки допомоги. Представник ООН повідомив, що допомога безперешкодно доставляється в країну на вантажівках з Пакистану.

Вчора в Мазар-і-Шаріф прибув перший літак з медичним обладнанням – всього 37,5 тонн. Вони розраховані на 200 000 чоловік і будуть доставлені в 20 лікарень. В країну доставлено 600 тонн продовольства. Воно особливо потрібно дітям, половина яких скоро опиниться на межі виснаження. Гуманітарні співробітники також допомагають загубився дітям, в тому числі в аеропорту, возз’єднатися зі своїми близькими.

«Тільки для того, щоб задовольнити першочергові потреби в продовольстві, терміново необхідно знайти 200 млн. Доларів – тільки щоб нагодувати найбільш нужденних, – сказав Алакбаров, – а найбільше потребує – це діти». Він додав, що продуктів харчування, що знаходяться на складах ООН в Афганістані, вистачить тільки до кінця місяця.

Відповідаючи на питання журналістів про поведінку талібів, представник ООН сказав, що був обіцяний доступ до нужденних, але конкретна ситуація на місцях залежить від багатьох факторів, в тому числі від того, чи дозволяють жінкам працювати.

В якихось провінціях жінки, які працювали в сфері освіти і охорони здоров’я, змогли повернутися на робочі місця і навіть взяти участь в оцінці гуманітарних потреб. В інших цього не сталося.

«Ми рішуче вимагаємо від «Талібану» перш за все поваги принципів гендерної рівності та рівноправної участі з тим, щоб жінки могли повернутися до роботи і надавати необхідну допомогу. Ми також вимагаємо, щоб нам забезпечили можливість виконувати свою роботу», – заявив Раміз Алакбаров.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі