НТА > НОВИНИ > Суспільство > Активістки Femen вимагали в Зеленського скасувати військовий облік для жінок

Активістки Femen вимагали в Зеленського скасувати військовий облік для жінок

Учасники акції вважають, що жінки та дівчата мають брати участь у військових конфліктах винятково на добровільних засадах

337

Біля будівлі Офісу президента України активістки з організації Femen провели акцію з вимогами до президента України Володимира Зеленського скасувати наказ про військовий облік для жінок.

Про це повідомило Суспільне з посиланням на пресслужбу організації.

«Жінки та дівчата мають брати участь у військових конфліктах винятково на добровільних засадах. Влада не має морального права змушувати жінок до участі у війнах. Жінки досі не мають рівних прав із чоловіками, і тому на них не можуть накладати рівні обов’язки», – сказано у зверненні активісток.

Активістки вимагають від військового керівництва країни скасувати наказ про обов’язковий військовий облік та мобілізацію жінок.

Нагадаємо, що в другій половині грудня в Україні набув чинності наказ щодо затвердження переліку професій для жінок, які зобов’язані стати на військовий облік. Відтепер роботодавці повинні контролювати наявність відповідних документів про перебування на обліку не лише у чоловіків, але й у жінок.

Зазначалося, що вагітні та жінки з малолітніми дітьми також мають ставати на військовий облік.

У Міноборони пояснили, що це потрібно для того, щоби порахувати жінок, яких можливо використовувати під час захисту держави. При цьому наголосили, що «вже завтра бігти жінкам у військкомат не треба», все робитимуть поступово та планово.

Згодом Міністерство оборони України скоротило перелік професій для військового обліку жінок, розробивши нову редакцію наказу та надіславши її на погодження до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі