НТА > НОВИНИ > Новини політики > «Але єдина мова, яку розуміє Путін – це мова сили» – сенатори США

«Але єдина мова, яку розуміє Путін – це мова сили» – сенатори США

388

Після зустрічі президентів України та США розпочалася інтенсивна робота над втіленням домовленостей у реальність.

Про це розповіла тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, повідомляє Радіо Свобода.

Підтвердженням цих слів став візит сенаторів Сполучених Штатів. Вони зустрілися із президентом України Володимиром Зеленським, а також з українськими міністрами оборони та закордонних справ. Основний акцент американські сенатори ставлять на посиленні обороноздатності України, але не обійшли увагою і реформи та боротьбу із корупцією.

Четверо сенаторів і член Палати представників США після зустрічі із високопосадовцями звернулися до преси.

Сенатор Ліндсі Грем розповів, що багато разів був в Україні разом зі своїм другом Джоном Маккейном, який захоплювався цією країною, за його словами. Він зазначив, що основними темами на сьогодні у розмові із високопосадовцями стали надання додаткової оборонної та економічної допомоги від США.

«Моя мета – досягти угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною і Сполученими Штатами в найближчі роки і це, насправді, змінить наші стосунки. Це буде сигнал для світу, що Україна відкрита для бізнесу. Але щоб досягти цієї мети, треба більше зробити в напрямку подоланні корупції в Україні. Ми цінуємо реформи, які є, але потрібно зробити більше», – наголосив Ліндсі Грем.

Він також наголосив на тому, що допомога від США має бути набагато більшою, ніж є зараз, аби посилити Україну в обороні проти російської агресії.

«Ми будемо допомагати модернізувати морський флот, надавати більше систем «Джавелін», ми збираємося збільшити ціну, яку Росія буде платити за свою агресію. Ми не прагнемо конфлікту, а хочемо дипломатичного вирішення проблем. Але єдина мова, яку розуміє Путін – це мова сили. То ж ми сподіваємося зробити Україну потужнішою у військовому плані, економічно, і найкраще, що може статися у цьому напрямку – це угода про створення вільної економічної зони між Україною та США. Кожен республіканець, і кожен демократ розуміє, що відвернутися від України означає відвернутися від свободи як такої. Коли йдеться про Україну, то єдине скажу – треба робити більше», – Ліндсі Грем.

Також сенатор зазначив, що обговорювались питання деолігархізації та втілення реформ. Ліндсі Грем привітав спроби реформувати судову систему і наголосив на важливості ухвалення закону, що захищає права інтелектуальної власності.

«Ми всі представляємо Сполучені Штати Америки, не Україну. Ми хочемо бути вашими партнерами, але як керувати своєю країною, залежить від вас. У вас світле майбутнє», – додав наприкінці Ліндсі Грем.

Інші сенатори долучилися до цих слів, запевнили, що Україна має двопартійну підтримку американського Сенату і це одне з тих питань, яке об’єднує демократів та республіканців у США.

«В американському Сенаті і серед американського народу існує потужна двопартійна підтримка України. Ми підтримуємо український народ в його боротьбі проти російської агресії. У вас дуже багато прихильників у світі, з огляду на боротьбу за вашу свободу і незалежність, світ уважно спостерігає за цим і він на вашому боці», – зазначив Бен Сес, сенатор США (Небраска).

«Ми хочемо того, що і всі українці – свободи, економічного процвітання і безпеки. Можете розраховувати на Сполучені Штати, ми зробимо все, щоб підтримати вас», – додав Вільям Тіммонс, член Палати представників США.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі