НТА > НОВИНИ > Економіка > Алкоголь і сигарети подорожчали. Держстат оприлюднив дані

Алкоголь і сигарети подорожчали. Держстат оприлюднив дані

Найбільше за минулий рік зросли в ціні тютюнові вироби

100

Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги в Україні за січень-грудень 2021-го року. Зокрема, горілка подорожчала незначно, сигарети зросли в ціні більше, ніж на 15%.

Таку інформацію надав сайт Держстату. Ціни на горілку зросли на 1,7% – до 94,2 гривень за 0,5 літра.

Пиво подорожчало за рік на 9,8% – до 19,2 гривень за пляшку, українське вино – на 5,7% – до 70,0 гривень за пляшку 0,75 літра.

Сигарети преміум-класу подорожчали на 15,7% – до 67 гривень за пачку.

У державному бюджеті на 2022-ий рік передбачено збільшення акцизного податку на сигарети та тютюнові вироби для електричного нагріву. Мінімальне податкове навантаження зросте на 20%.

Водночас вартість міцних напоїв в Україні залежить від мінімальних цін, які встановлює Кабмін. Міністерство економіки неодноразово пропонувало збільшити мінімальні ціни, проте уряд не змінював їх з 2018-го року.

Нагадаємо, що в серпні в Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА) заявили, що спроби обмежити місця продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів створять додаткове фінансове обтяження для бізнесу та можуть призвести до зростання цін на продукцію. Так у ЄБА прокоментували ініціативу народного депутата Георгія Мазурашу.

Результати опитування, проведеного навесні минулого року, показали, що алкогольні напої вживають 66% українців. Тим часом 32% не вживають взагалі.

Середня плата за місячну оренду 1-кімнатної квартири за 2021-ий рік в Україні зросла на 10 відсотків – із 3 903 до 4 294 гривень. Такі дані теж оприлюднив сайт Держстату. На першому місці за вартістю оренди Київ – 8 513 гривень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі