НТА > НОВИНИ > Суспільство > Американські аналітики оцінили, чи наважиться Лукашенко воювати проти України

Американські аналітики оцінили, чи наважиться Лукашенко воювати проти України

Олександр Лукашенко побоюється внутрішніх наслідків втручання Білорусі в Україну

258

В американському Інституті вивчення війни вважають малоймовірною безпосередню участь Білорусі у війні в Україні на боці Росії.

Про це сказано в аналітично звіті Інституту вивчення війни.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що Білорусь готується розмістити до 20-ти тисяч мобілізованих російських чоловіків у наявних цивільних приміщеннях, складах і покинутих сільськогосподарських об’єктах Білорусі.

Своєю чергою, моніторингова організація «Беларускі Гаюн» зазначила, що Росія доставила літаки Су-30 на аеродром Барановичі.

«Ці дані можуть свідчити про те, що Росія сподівається використовувати білоруські військові об’єкти й інфраструктуру для утримання та потенційного навчання новомобілізованих російських сил, але залишається вкрай малоймовірним, що це провідні показники неминучої участі Білорусі в Україні з боку Росії», – зробили висновок американські аналітики.

В Інституті вивчення війни посилаються на слова заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України Олексія Громова про те, що немає жодних ознак формування російськими військами ударної групи для націлювання на північ України, що свідчить про те, що російські війська навряд чи використовуватимуть Білорусь як стартовий майданчик для наземних атак на Україну, попри повідомлення про скупчення військ і техніки в Білорусі.

«Ці повідомлення, швидше за все, свідчать про те, що президент Росії Володимир Путін продовжує використовувати свої взаємини з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, щоби використовувати білоруську землю для розвитку російського військового потенціалу», – сказано у звіті.

Аналітики зазначили, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки втручання Білорусі в Україну.

Нагадаємо, що Білорусь дозволила Росії використовувати свої аеродроми, триває активна підготовка аеродромної мережі на білоруській території.

Декілька днів тому в Білорусі розпочали раптову перевірку бойової та мобілізаційної готовності військової частини поблизу Мінська.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі