НТА > НОВИНИ > Новини світу > Американські аналітики оцінили шанси на угоду про припинення вогню між РФ та Україною

Американські аналітики оцінили шанси на угоду про припинення вогню між РФ та Україною

233

Імовірність того, що Україна та Росія зможуть укласти угоду про припинення вогню взимку є дуже низькою.

Так оцінили шанси на такий розвиток подій аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

На переконання аналітиків, у Росії це також чудово розуміють, утім Путін постійно використовує заклики до переговорного процесу, щоб ізолювати Україну від підтримки партнерів. Мовляв, саме Україна не хоче йти на поступки. Водночас додають, що будь-яке припинення вогню та переговорне вікно Путіну потрібні, щоб дати російським військам час набратися сили для відновлення операцій, позбавити Україну ініціативи.

“Однак швидке укладання угоди про припинення вогню є вкрай малоймовірним. Для переговорів про тривале припинення вогню на всьому театрі бойових дій потрібен час”, – йдеться в свіжому огляді Інституту.

Водночас наголошують: зараз Росія та Україна перебувають “надзвичайно далеко одна від одної за умовами для будь-якої такої угоди”. Відтак  майже неможливо уявити домовленість про припинення вогню, не кажучи вже про її імплементацію.

Відтак, резюмують, що Путін, радше за все, розпалює дискусії про припинення вогню насамперед як частину інформаційної операції, щоб утворити розкол між Україною та її прихильниками, зображуючи Київ таким, що не бажає розмовляти.

“Імовірно, Путін вдруге встановить умови для фактичних переговорів десь у 2023 році, імовірно, після того, як російські війська захоплять більшу частину території, яку, як він стверджує, анексував”, – припускають в ISW.

Ключові висновки ISW:

  • Путін продовжує обговорювати переговори з Україною як засіб відокремити Україну від її західних прихильників, зображуючи Київ як такий, що не бажає йти на компроміс і вести переговори.
  • Позиціонування Путіна в російському інформаційному просторі продовжує коливатися між підтримкою МО Росії та націоналістичної і провійськової спільноти блогерів.
  • Російські чиновники посилили чинне законодавство для придушення інакомислення всередині країни.
  • Високопосадовці США заявили, що Росія надає безпрецедентний рівень військово-технічної підтримки Ірану в обмін на системи озброєнь іранського виробництва.
  • Російські війська встановили оборонні рубежі біля Сватового, а російські та українські війська провели наземні атаки біля Кремінної.
  • Війська РФ продовжили наземні атаки поблизу Бахмута й Авдіївки.
  • Окупанти, можливо, встановили позиції на острові на захід від міста Херсон у річці Дніпро.
  • Кампанія українських сил з перехоплення російських військових об’єктів та центрів матеріально-технічного забезпечення на півдні України, ймовірно, погіршила стан російських військ, їх логістичних ліній та моральний дух російського війська в цілому.
  • Путін подвоїв свої заяви про те, що Росія не буде проводити другу хвилю мобілізації, незважаючи на постійне занепокоєння в суспільстві.
  • Російська окупаційна влада продовжувала посилювати фізичний, правовий та соціальний контроль над окупованими територіями.
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі