НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Американські вчені створили жувальну гумку, яка знищує COVID-19

Американські вчені створили жувальну гумку, яка знищує COVID-19

261

Американські вчені створили жувальну гумку зі смаком кориці, яка може зменшити ризик інфікування COVID-19.

Про це пише наукове видання Cell.

Робота, яку очолив Генрі Деніел зі Школи стоматологічної медицини Пенна та виконана у співпраці з вченими Школи медицини Перельмана та Школи ветеринарної медицини, а також Інституту Вістара та Фраунгофера США, може призвести до створення недорогого інструменту для боротьби проти пандемії COVID-19.

У своєму дослідженні науковці Школи стоматологічної медицини виявили, що жувальна гумка з білком рослинного походження служить “пасткою” для вірусу SARS-CoV-2.

«SARS-CoV-2 реплікується в слинних залозах, і коли інфікована людина чхає, кашляє або розмовляє, частина цього вірусу може бути виведена і досягти інших. Ця гумка дає можливість нейтралізувати вірус у слині, даючи нам простий спосіб, можливо, скоротити джерело передачі хвороби», – каже Генрі Деніелл.

Вакцинація проти COVID-19 допомогла змінити хід пандемії, але не припинила передачу. Навіть люди, які повністю вакциновані, все ще можуть заразитися SARS-CoV-2 і, згідно з останніми дослідженнями, можуть нести вірусне навантаження, подібне до тих, хто не вакцинований.

Дослідники розробляли жувальну гумку з білками рослинного походження для руйнування зубного нальоту. Поєднавши свої уявлення про ACE2 з цією технологією, Деніелл поцікавився, чи може така гумка, наповнена білками ACE2 рослинного походження, нейтралізувати SARS-CoV-2 в ротовій порожнині. І досліди дали хороші результати.

Вчені помітили, що камедь значною мірою запобігає проникненню вірусів або вірусних частинок у клітини, або блокуючи рецептор ACE2 на клітинах, або зв’язуючись безпосередньо з білком спайка.

“Ця гумка дає можливість нейтралізувати вірус у слині, даючи нам простий спосіб скоротити джерело передачі хвороби”, –  каже ініціатор дослідження Генрі Деніелл.

Якщо клінічні випробування доведуть, що гумка безпечна та ефективна, її можна буде давати пацієнтам, чий інфекційний статус невідомий. А також використовувати під час стоматологічного огляду, коли маску необхідно зняти.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі