НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Андрей Шептицький стане новим патроном Львова

Андрей Шептицький стане новим патроном Львова

У Львові ухвалили десятирічну програму вивчення та популяризації постаті Митрополита

146

Митрополита Андрея Шептицького планують проголосити новим патроном Львова. Це стане частиною десятирічної програми промоції  на вивчення його постаті та діяльності.

Відповідну ухвалу про «Про проголошення 2022-2031 років десятиліттям досліджень і промоції постаті митрополита Андрея Шептицького» сьогодні, 25 листопада, проголосували на сесії Львівської міської ради. Її ініціаторами та авторами стали представники всіх фракцій у раді.

«Міська рада виступає з такою ініціативою, щоб популяризація постаті Митрополита Андрея йшла від усіх нас, а не лише від Церкви. Бо його ідеї стосуються сучасності, вони стосуються всіх нас», – наголосив під час сесії капелан ЛМР отець Павло Дроздяк.

За його словами, масштабність постаті Митрополита заслуговує більшого, аніж згадок про нього лише під час відзначення якихось окремих річниць чи просто встановлення пам’ятника.

«Якщо ми говоримо, що Андрей Шептицький є нашим  Мойсеєм, то маємо популяризувати його думки, розвивати наші знання про нього через наукові праці. І це тривалий процес, який має тривати не рік і не два», – зазначив капелан.

«Шептицький є автором фундаментальної праці «Як будувати рідну хату?», в якій залишив для нащадків дуже цінні поради. Він був відомий як щедрий меценат та успішний підприємець, перебував на засланні в імперській Московії та боровся проти тоталітарного совєцького режиму. У нинішній непростий час, коли триває московсько-українська війна, його мудрість та духовна сила нам особливо потрібні», – прокоментував рішення секретар ЛМР Маркіян Лопачак.

Окрім того, депутати підтримали ініціативу голови фракції «Європейська Солідарність» Петра Адамика про створення в Львівському архіві окремого відділу Андрея Шептицького.

Фото: Фотографії старого Львова

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі