НТА > НОВИНИ > Економіка > «Аномально» стабільна. Скільки ще триватиме зміцнення гривні. Прогноз

«Аномально» стабільна. Скільки ще триватиме зміцнення гривні. Прогноз

Невтішні прогнози щодо різкого послаблення гривні восени поки що не справджуються.

823

Національний банк України на вівторок, 19-го жовтня, встановив офіційний курс на рівні 26,34 гривні за долар, тобто українські гроші залишилися на рівні показника попереднього дня. І це вже триває не один тиждень.

Гривня тримається

Згідно з даними на сайті НБУ, офіційний курс гривні до євро на вівторок встановлений на рівні 30,56 грн / євро, тобто гривня ослабла на 11 копійок порівняно з попереднім показником.

На міжбанківському валютному ринку України котирування гривні до долара встановилися на рівні 26,32 / 26,34 грн / дол., до євро – на рівні 30,53 / 30,55 грн / євро.

Курс гривні до долара в обмінних пунктах Києва на ранок вівторка, 19-го жовтня, залишився на рівні показника попереднього дня –  26,45 грн / дол.

І хоча деякі банкіри продовжують стверджувати, що в жовтні гривня ослабне, і курс долара знову піде вгору, все ж експерти схиляються до думки, що жодних різких рухів не відбудеться.

«Високі ціни на газ та інші енергоносії у світі призвели до різкого зниження їхньої покупки імпортерами, відповідно, попит на валюту з їхнього боку різко зменшився. Тому найближчим часом ми не очікуємо різких змін курсу, як це традиційно було минулими роками», – сказав у коментарі УНІАН аналітик Ярослав Кабін з Ідея Банк.

Staff-Level Agreement – якраз вчасно

Економічний експерт Віктор Гальчинський у коментарі NTA радить звернути увагу на той факт, що в понеділок, 18-го жовтня, в Україні завершила свою роботу місія Міжнародного валютного фонду, що тривала з 21-го вересня. І це теж, на його думку, по-своєму позитивно впливає на стабільність гривні.

За підсумками місії, досягнуто угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement), що стане основою для перегляду програми радою директорів МВФ і відповідного рішення щодо наступного траншу за програмою Stand-by.

Як зазначив сайт Національного банку України, під час роботи місії провели плідні зустрічі та визначили пріоритетні напрями подальших реформ у фінансовому секторі. Вони насамперед стосуються посилення корпоративного управління Нацбанку, продовження реформування державного банківського сектору, зменшення витрат держави на збанкрутілі банки, посилення нагляду та регулювання небанківського фінансового сектору тощо.

Крім того, у фокусі переговорів залишалися питання монетарної політики за режиму інфляції, зокрема, дії НБУ з повернення інфляції до 5% на горизонті політики й утримання її на цьому рівні, а також питання щодо згортання антикризових заходів із підтримання ліквідності банківської системи.

Також обговорили стан виконання положень Меморандуму про економічну та фінансову політику, передусім тих, що стосуються структурних «маяків», кількісних критеріїв ефективності й індикативних цілей.

«За Національним банком України Меморандум закріпив два структурні «маяки», які вже виконано. Перший – щодо затвердження планів скорочення NPLs (кредити, які не працюють,– прим. авт.) з державних банків. Другий – щодо прийняття змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність», який наблизив українське банківське законодавство до стандартів ЄС», – наголосив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Він також висловив вдячність колегам із МВФ за плідні та якісні дискусії та роботу та зазначив, що досягнення згоди за головними напрямами реалізації реформ – це дуже важливий крок для України.

Гойдалки триватимуть

У той же час економічний експерт Віктор Гальчинський у коментарі NTA підтвердив, що на ринку зараз є багато пропозицій іноземної валюти. Тому щодо курсу валют найближчим часом ситуація навряд чи зміниться – все коливатиметься в межах декількох копійок.

«Ближче до кінця місяця – побачимо, що відбуватиметься. Але якихось передумов до різких рухів у цьому плані немає», – запевнив експерт.

За його словами, незначні валютні гойдалки можуть тривати і в листопаді. А ось у грудні, швидше за все, традиційно відчуватимемо те, що відбувається наприкінці року.

«І бізнеси, й українські громадяни в той період здебільшого продаватимуть свої валютні запаси, – зазначив Віктор Гальчинський. – До речі, на готівковому ринку вже впродовж відносно тривалого часу спостерігається чистий продаж, коли населення більше продає валюту, ніж купує. Відповідно, це теж впливає на стабільність гривні».

Він спрогнозував, що курс долара до гривні так і триматиметься між 26 і 27 грн / дол. І це, за версією, експерта, аж ніяк не є критичним.

Однак ніхто не застрахований від надзвичайних ситуацій. Навіть розмови про відставку голови Національного банку України можуть вплинути.

«У наш час ситуація може раптово повернутися в різні боки. Наприклад, якщо Staff-Level Agreement не конвертують в кредитну угоду, тобто зупиняться на одному кроці без продовження співпраці, то це однозначно послабить гривню. Будь-який форс-мажор буде бити по гривні. Якщо ж нічого екстраординарного не відбуватиметься, то гривня триматиметься міцною і не вилізе за 27», – підсумував Віктор Гальчинський.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі