НТА > НОВИНИ > Спорт > Антидопінговий скандал. WADA закликала Україну до співпраці, щоб уникнути серйозного покарання

Антидопінговий скандал. WADA закликала Україну до співпраці, щоб уникнути серйозного покарання

Згідно зі звітом антидопінгові порушення тривали з 2012 року

175

Президент Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Вітольд Банька закликав  Національний антидопінговий центр України провести «коригувальні заходи». Інакше країна та її спортсмени можуть відчути серйозні наслідки.

Про це пише “Матч ТВ”.

«Звіт лежить на моєму столі. Він показав серйозне порушення правил (з боку Національного антидопінгового центру України), починаючи з 2012 року. Можливо, якби агентство дотримувалося правил, то ряд спортсменів зі збірної України пропустили б Олімпійські ігри, адже не мали необхідної кількості тестів», -прокоментував Банька.

За його словами, Україна зможе уникнути серйозного покарання лише в тому випадку, якщо співпрацюватиме з WADA:

«Ми запропонуємо Україні коригувальні заходи. Та якщо вони не будуть реалізовуватися, українське агентство чекають серйозні наслідки», – попередив Президент WADA Вітольд Банька.

Що таке «Операція Геркулес»

Нагадаємо, Всесвітнє антидопінгове агентство провело розслідування під назвою «Операція Геркулес», яке стартувало ще в 2019 році. Під час вивчення матеріалів справи було виявлено, що НАДЦУ з 2012 року міг заздалегідь повідомляти спортсменів про збір допінг-проб, що є порушенням антидопінгових правил.

Також у WADA стверджують, що є переконливі докази того, що тільки у 2021 році антидопінговий центр України свідомо повідомив про шість проб, взятих у змагальний період, як про тести, які спортсмена начебто здали в позазмагальний період.

«Зразки робили неправильно для того, щоби спортсмен здав необхідну кількість позазмагальних тестів до Олімпіади в Токіо», – пояснив директор WADA Гюнтер Янгер.

За підсумками розслідування WADA винесе вердикт щодо України.

Того ж дня, коли у публічному просторі з’явилися матеріали розслідування подали у відставку директор НАДЦ Іван Курліщук і його заступник Ярослав Кручек.

«Міністерство заявляє, що ми займаємо чітку позицію у боротьбі з допінгом і нікому не дозволимо порушувати антидопінгові правила. Реакція на порушення буде миттєвою та жорсткою», – заявив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі