НТА > НОВИНИ > Новини світу > AP: 70 російських дипломатів у статусі  “персона нон грата” покинули Болгарію

AP: 70 російських дипломатів у статусі  “персона нон грата” покинули Болгарію

172

У неділю, 3 липня, з Болгарії вилетіли два російські літаки, на борту яких перебували десятки російських дипломатичних співробітників і членів їхніх сімей.

Про це пише Associated Press. 

Російський дипломат Філіп Воскресенський повідомив журналістам в аеропорту столиці Болгарії перед вильотом рейсів, що він був серед 70-ти російських дипломатичних співробітників, яких оголосили “персоною нон грата” і наказали покинути країну до кінця дня неділі.

Видання повідомляє, що рішення про вислання Болгарії оголосив виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Кирил Петков, який зайняв рішучу позицію проти Росії після того, як вона вторглася в Україну 24 лютого.

“Кожен, хто працює проти інтересів Болгарії, буде закликаний повернутися до країни, з якої він прибув”, – сказав Кирил Петков.

Associated Press зазначає, що у п’ятницю, 1 липня, російський посол Елеонора Митрофанова висунула Болгарії ультиматум про скасування свого рішення та пригрозила, що Москва повністю розірве дипломатичні відносини.

“Я маю намір терміново поставити перед керівництвом моєї країни питання про закриття посольства Росії в Болгарії, що неминуче призведе до закриття болгарської дипмісії в Москві”, – йдеться в заяві.

Журналісти видання наголосили, що Болгарія рішуче підтримує санкції Заходу проти Москви з моменту початку повномасштабної війни в Україні. Європейський Союз, членом якого Болгарія є з 2007 року, відповів що “повністю підтримує та солідарний з Болгарією”.

Як відомо, 28 червня Болгарія оголосила про те, що висилає з країни 70 російських дипломатів і технічний персонал посольства РФ за втручання у внутрішню політику болгарської держави. Ситуація загрожує розривом дипломатичних відносин між країнами.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі