НТА > НОВИНИ > Культура > Apple подає до суду на українського режисера через назву його фільму

Apple подає до суду на українського режисера через назву його фільму

Найбільш прибуткова американська компанія несправедливо звинувачує українського режисера в нібито порушенні авторських прав.

384

Василь Москаленко – молодий київський актор та фільммейкер, який весною 2020 року самотужки зняв короткометражний сатиричний блокбастер «Людина-яблуко» («Apple-Man»), що є комедійною алюзією на сучасні фільми Marvel. В центрі сюжету – пародійний супергерой Apple-Man, який намагається протистояти світовому злу за допомогою своєї суперсили – левітація яблук. Окрім цього, Москаленко зіграв й усіх інших персонажів фільму. Як не дивно, нічого спільного з компанією Apple, окрім самого фрукту, немає. 

Зйомки відбувались у кімнаті режисера площею 15 квадратних метрів. Згодом фільм отримав бюджет у розмірі 120 тисяч доларів за допомогою американського спонсорського сайту Кікстартер, ставши найуспішнішим проектом на платформі в Центральній Європі. Офіційний трейлер короткометражки можна переглянути українською мовою на ютуб-каналі цього проекту.

За словами Василя Москаленка, ще у 2020 році, на стадії пост-продакшну, корпорація Apple розпочала проти нього судове провадження, висловлюючи своє незадоволення розміром в 467 сторінок тим, що схожість назви фільму із назвою фірми може скласти враження, нібито сам фільм якимось чином пов’язаний з брендом.  З того часу компанія неодноразово вимагала зупинити виробництво стрічки. Проте широкого розголосу ця справа набула лише нещодавно, коли режисер на ютуб-каналі блокбастеру випустив англійською мовою відеозвернення до Apple Inc., де ввічливо пояснив, що він поважає компанію та сподівається дійти компромісу. 

Судова справа викликала бурхливу реакцію серед користувачів Інтернету, більшість з яких висміяли політику Apple в даній ситуації. Нерідко можна знайти такі жартівливі коментарі, як: «Судячи з цього, компанія лиш через схожість з назвою може видати наказ проти усіх людей, що використовують слово яблуко в повсякденному лексиконі» чи «На мою думку, фермерам потрібно засудити корпорацію, адже хтось може сплутати її продукцію із справжніми яблуками…

Москаленко підтвердив, що його короткометражку було схвалено агентством Бюро патентів і товарних знаків США. Судовий процес може коштувати йому усієї суми, яку він зібрав на Кікстартері.

Нагадаємо, як повідомляв NTA, перепис населення в Україні проведуть у співпраці з американською технологічною компанією Apple.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"