НТА > НОВИНИ > Курйози > Археолог-аматор знайшов у своєму дворі скарб золотих монет

Археолог-аматор знайшов у своєму дворі скарб золотих монет

Англійцеві регулярно щастить на коштовні знахідки — здебільшого, це франкські та римські монети, а також прикраси та золоті злитки.

297

Чоловік зі Східного Норфолку пройшовся металошукачем у дворі та випадково знайшов найбільший скарб англосаксонських монет. Археолог-аматор вирішив залишитися анонімним.

Про це повідомив Art.net. Упродовж останніх 30-ти років він знайшов 131-ну монету, найактивнішим періодом знахідок стали роки між 2014-им і 2020-им.

Це здебільшого франкські та римські монети, а також знаходилися прикраси та золоті злитки.

Art.net зазначив, що сусід-поліцейський теж знайшов 10 монет у своєму полі. Проте за спробу продати монети поліцейського звільнили з роботи та засудили до 16-ти місяців ув’язнення.

«Ця знахідка міжнародного значення відображає багатство та континентальні зв’язки, якими володіло раннє Королівство Східна Англія», – сказав Тім Пестел, старший куратор археології Музею і художньої галереї Норвічського замку.

Нагадаємо, що італійські археологи в Іраку знайшли виноробню часів Ассирійського царства, вік якої складає близько 2 700 років, а також кам’яні рельєфи з зображенням ассирійських царів, які моляться богам.

Раніше в Бучанському районі Київської області археологи виявили три стоянки давніх людей, яким понад 10 тисяч років. Як засвідчують знахідки, люди тоді жили по десять осіб у круглих будівлях діаметром 4-5 м з вогнищем посередині, а також користувалися знаряддями праці з кременю.

Поблизу Котельви на Полтавщині археологи знайшли скляні прикраси. Їх розшукали на Барвінковій горі на території історико-культурного заповідника «Більськ».

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі