НТА > НОВИНИ > Новини світу > Археологи знайшли найдавнішу лижу на місці льодовика, який розтанув. Їй 1300 років

Археологи знайшли найдавнішу лижу на місці льодовика, який розтанув. Їй 1300 років

142

Норвезькі археологи витягнули з льоду другу дерев’яну лижу, якій приблизно 1300 років. Буквально в п’яти метрах від неї лежала перша лижа – її знайшли 2014-го року.

Результати дослідження опублікувала команда проєкту Secrets of the Ice на своєму офіційному сайті.

Після того, як 1991-го року виявили крижану мумію, яка пролежала в льодах більше 5-ти тисяч років у Ецтальських Альпах, там стала розвиватися льодовикова археологія. Фахівці за цей час виявили сотні артефактів, де найдавніший віком близько шести тисяч років.

Основні дослідження за льодовиковою археологією Норвегії проводить команда проєкту Secrets of the Ice, яка складається з учених з різних університетів і організацій.

2014-го року археологи знайшли в районі гори Дігерварден дерев’яну лижу приблизно середини VIII століття нашої ери, на якій збереглося кріплення. Другу лижу прикривав льодовик, який 2021-го року помітно відтанув.

Команда науковців з допомогою льодорубів, газових плит і пакувальних матеріалів змогли вилучити з льоду древній артефакт, з тим самим шкіряним ремінцем і крученою берестяною зв’язкою, що і у лижі, виявленої 2014-го.

Сама лижа довжиною 187 сантиметрів і шириною 17 сантиметрів, що на 17,2 сантиметра більше, ніж розміри минулої знахідки. Науковці пов’язують це з тим, що друга лижа збереглася краще.

Нагадаємо, що поблизу Котельви на Полтавщині археологи знайшли скляні прикраси. Їх розшукали на Барвінковій горі на території історико-культурного заповідника «Більськ».

У серпні в Буську Львівської області знайдено близько тисячі кольорових керамічних плиток, якими виклали долівку середньовічної церкви, тобто її клали на глиняній землі. Археологи зауважили, що для них є цінним те, що вони можуть досліджувати і описувати свої відкриття, що відкидають багато брехні щодо минулого.

Приблизно в ці ж терміни археологи знайшли унікальний меч XVI століття у замку в Кременці, що в Тернопільській області.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі