НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Атака змій на Львівщині: як вберегтися від отруйного плазуна

Атака змій на Львівщині: як вберегтися від отруйного плазуна

За трохи більше половини 2021 року в Україні майже 50 звернень щодо укусів отруйних змій. Здебільшого випадки стаються у гірських районах.

1488

На Львівщині побільшало випадків укусів гадюк. Нові повідомлення з’являються майже щодня. Історії небезпечних зустрічей людини і плазуна, і як діяти, коли побачили рептилію, – у матеріалі NTA.  

Для прикладу, мешканця Самбірщини змія вкусила на власному ж подвір’ї. Після кількох днів у реанімації та лікування чоловіка вже виписали додому. А 10 липня узагалі госпіталізували одразу трьох потерпілих. Один випадок стався у Перемишлянах, другий у селі Карпатське у Боринському ОТГ. А у третьому випадку постраждала дитина. 13-річна дівчинка постраждала від укусу змії у селі Свидник, що у Східницькій ОТГ.

Дітей після укусів здебільшого направляють у Західноукраїнський дитячий медичний центр. Хоча сироватки на Львівщині немає вже кілька років – лікують симптоматично. І успішно. Екологи ж радять перед походом до лісу одягнути відповідний одяг – цупкі джинси, високі гумові чоботи.

Юля лише встигла побачити, як гадюка тікає

13-річна Юля досі у шпиталі. Її бабуся, пані Любов розповідає: дитина разом з батьком та молодшим братиком у лісі збирали суницю, саме тоді її у ліву ногу, в гомілку вкусила змія. Дівчинка лише встигли побачити як та утікає. Сталося це у Турківському районі.

«Вона повернулася за молодшим братиком і в той момент її вкусила змія. Помітила її біля ноги. І тоді швиденько все зробили – тато має машину, зразу в район поїхали, там швидка приїхала. І направили до Львова», – розповідає бабуся потерпілої 13-річної дівчинки.

Загальна слабкість, блювота та набряк

Із Турківського шпиталю дівчинку направили у Західноукраїнський дитячий медцентр. Під час госпіталізації у дитини були загальна слабкість, блювота та масивний набряк гомілки. За словами Юлі, гадюка була досить велика, тож доза отрути, ймовірно, перепала чимала. Дівчинка досі у реанімації, але їй вже набагато краще.

«В цієї дівчинки був великий набряк, масивне поширення, зараз вже є регресія. Вона йде на покращення на повноцінній терапії», – розповідає про стан дитини лікар-анестезіолог Західноукраїнського дитячого медичного центру Тарас Борачок.

Дві цяточки – ознака укусу змії

13-річну Юлю мають перевести до педіатрії. Медики зауважують, у цьому випадку рідні швидко зреагували та звернулися до лікарів. Інколи люди не зважають на місце укусу і не думають, що це саме змія. Наголошують: дві цяточки, а це сліди від зубів змії на місці укусу говорять про те, що це таки гадюка.

Далі дії мають бути наступні: «Треба заспокоїтися, не панікувати. Зняти увесь стискаючий одяг або взуття, аби не було компресії. При можливості обробити антисептиком, знерухомити її», – каже лікар-анестезіолог Західноукраїнського дитячого медичного центру Тарас Борачок.

При цьому варто пити багато води, а за можливості протиалергічні препарати не зашкодять. А ще –одразу звертатися до лікарів.

Щороку через укуси змій до Західноукраїнського дитячого медичного центру потрапляє приблизно 20 дітей, здебільшого з гірських районів. Вони укус отруйних рептилій переносять в рази складніше, аніж дорослі. Все через те, що в останніх вага тіла більша і отрута не так сильно поширюється по організму.

Загалом, в Україні є 11 видів змій, кажуть екологи-експерти. З них – три отруйні. І вчать як зрозуміти, чи змія отруйна: «Найбільш характерна ознака – це по спині хвиляста смужка. Таким чином можна її відрізнити від інших змій. А ще в отруйних змій – зіниця ока поперечна. А у вужів та полозів – кругла. Око мають кругленьке», – пояснює завідувач зоотвариницького відділу Львівського еколого-натуралістичного центру Віктор Червоний.

Беріть високе взуття та будьте обережними

За 2021 рік в Україні зафіксували вже майже пів сотні звернень до медиків щодо укусів від рептилій. Змії часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або під стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком. Аби відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду – треба пошурхотіти чи постукати палицею. А ще, вирушаючи по ягоди чи на прогулянки у лісо масиви, беріть високе резинове взуття, джинси, заправляйте їх у чоботи та будьте обережними.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі