НТА > НОВИНИ > Новини світу > Австралійських коал визнали видом, якому загрожує зникнення

Австралійських коал визнали видом, якому загрожує зникнення

У прибережних східних штатах і на австралійській столичній території мешкає близько 180 тисяч коал

457

Федеральний уряд Австралії визнав коал видом, який перебуває під загрозою зникнення в трьох штатах країни. Причиною такого рішення назвали зміни клімату, знищення природних місць мешкання тварин і поширення серед них хвороб.

Про це повідомило австралійське видання ABC News. Раніше з 1999-го року коал вважали в Австралії «вразливим» видом.

Тепер же, зі зміною статусу, їхньому збереженню надаватимуть більший пріоритет, пояснила міністерка у справах довкілля країни Сьюзан Лей. Зокрема, уряд звернувся до Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень із проханням розробити мапу з місцями проживання коал і їхньою кількістю.

За оцінками уряду, у прибережних східних штатах Новий Південний Вельс і Квінсленд і на австралійській столичній території мешкає близько 180 тисяч коал. А за оцінками Фундації коал Австралії, станом на вересень 20210го року там було 32-58 тисяч коал – тобто на понад 40% менше, ніж 2018-го.

«Коали спершу стали вразливим видом, а потім через десятиріччя – видом, що перебуває під загрозою. Украй швидко. Вітаємо рішення уряду, та воно не зупинить скорочення популяції коал, якщо не посилять закони та не захистять природні домівки цих тварин», – заявив представник Всесвітнього фонду дикої природи в Австралії Стюарт Бланш.

Коали живуть не лише в Новому Південному Вельсі, Квінсленді й австралійській столичній території, а й у штатах Південна Австралія та Вікторія, але федеральний уряд поки що не вважає, що їхня кількість там скорочується. За даними влади Нового Південного Вельса, до 2050-го року коали у штаті можуть взагалі вимерти.

Однією з головних причин скорочення популяції коал стали чагарникові пожежі в Австралії 2019-2020-го років, які знищили місця їхнього мешкання (близько чверті) і в яких безпосередньо гинули тварини (за оцінками – до 5-ти тисяч).

Зміни клімату не лише збільшують імовірність таких пожеж, а й погіршують якість евкаліптового листя, якими коали харчуються.

Нагадаємо, що в середин січня в австралійському містечку Онслов зафіксували рекордну температуру повітря – 50,7 градуса за Цельсієм.

На початку лютого стало відомо, що американські й австралійські археологи під час спільної експедиції знайшли затонулий корабель мандрівника та першовідкривача капітана Джеймса Кука. На його пошуки вони витратили 22 роки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі