НТА > НОВИНИ > Новини світу > Австрія проти вступу України в ЄС. Схоже, нинішньої війни їм замало, – відреагувало МЗС

Австрія проти вступу України в ЄС. Схоже, нинішньої війни їм замало, – відреагувало МЗС

353

Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг вважає, що Україні не варто пропонувати членство в Євросоюзі. Про це він заявив у виступі 14-му саміті європейських медіа в  австрійському Лех-ам-Арльберзі. Українське МЗС уже відреагувало.

Отже, австрійський міністр вважає, що Україна не повинна отримати статус кандидата у червні, як на те розраховує президент Зеленський. Свою позицію аргументував тим, що держави Західних Балкан проходили значно довший шлях до кандидатства.

Як пише “Європейська правда”, австрійське видання Heute наводить також слова Шалленберга про те, що Україні в принципі не варто ставати членом ЄС, навіть у подальшому. Він висловився за “інший шлях” для України, ніж повне членство. На думку міністра, повинні бути також інші моделі, ніж вступ України до ЄС, доєднання до Єдиної економічної зони ЄС або просто збереження чинного рівня Угоди про асоціацію.

У МЗС України вже висловили розчарування позицією глави МЗС Австрії Александра Шалленберга.

“Розчаровані висловлюваннями федерального міністра закордонних справ Австрії про європейське майбутнє України. Вважаємо їх стратегічно недалекоглядними та такими, що не відповідають інтересам об’єднаної Європи” – сказав у коментарі “Європейській правді” речник МЗС Олег Ніколенко.

Він нагадав слова міністра Дмитра Кулеби, що український народ платить занадто високу ціну за помилки багатьох європейських урядів і що їхнє необ’єктивне сприйняття реальності вже призвело до політичного та економічного послаблення Європи.

“Схоже, нинішньої війни, жертв та руйнувань їм замало. Продовжувати під різними приводами відкладати в часі членство України в ЄС або шукати йому альтернативу означає потурати агресивним планам Путіна та гальмувати зміцнення Євросоюзу шляхом долучення можливостей України” – зазначив Ніколенко.

Як наголошують у МЗС, Україна має всі підстави вимагати об’єктивного визнання її заслуг та стратегічної ролі для ЄС, адже “завдяки незламній волі та сміливості президента України та українського народу Європа може сьогодні жити в мирі”.

 

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі