НТА > НОВИНИ > Спорт > Збірна України знову зібрала медальний урожай на Паралімпіаді

Збірна України знову зібрала медальний урожай на Паралімпіаді

200

У Токіо-2020 закінчився 10-ий змагальний день Паралімпіади-2020. Він приніс збірній України чотири золоті медалі. Володарями золотих нагород стали плавці Максим Крипак і Денис Остапченко, веслувальник Сергій Ємельянов та легкоатлетка Зоя Овсій.

Таким чином наша палімпійська команда продовжує перебувати у топ-5 загального медального заліку Ігор у Токіо.

Як повідомило Суспільне, десятий змагальний день став останнім у плаванні – на цьому фінали у цьому виді спорту завершені. За підсумками цього дня Максим Крипак очолив список спортсменів із найбільшою кількістю медалей: його «золото» на дистанції 200 метрів комплексним стилем стало сьомою нагородою у Токіо.

Найбільшу кількість медалей десятого змагального дня Україна здобула саме у плаванні – чотири. Ще три нагороди здобули у легкій атлетиці, дві – у каноеспринті та одну у велоспорті.

Окрім Крипака, у плаванні ще й український плавець Денис Остапченко завоював золото Паралімпіади в Токіо в плаванні вільним стилем на 200 метрів. Він показав результат 3,21.62. Раніше на Паралімпіаді в Токіо українець завоював срібло і бронзу.

Варто відзначити також український успіх у жіночому метанні булави у класі F51. Авторка світового рекорду – українка Зоя Овсій – боролася в цій дисципліні за золото та виборола його.

На цих Іграх Овсій вже здобула бронзу в метанні диска, а на минулій Паралімпіаді-2016 у Ріо Овсій була за крок до титулу, але врешті виграла срібло. Після того українка двічі перемагала на чемпіонатах світу 2017-го та 2019-го років.

Цього разу Зої вдалося завоювати своє перше паралімпійське золото в кар’єрі та перше в історії України. Загалом це четверта медаль спортсменки на Іграх та третя в метанні булави в історії України.

У фіналі вона стала найкращою серед восьми учасниць. Наша спортсменка забезпечила собі золото та паралімпійський рекорд із результатом 24.41. А в другій метнула булаву ще далі – 24.85 метра. У п’ятій їй підкорилися 25.12 метра. Це й стало її найкращою золотою спробою на цих змаганнях.

Окрім того, українець Сергій Ємельянов завоював золото у фіналі Паралімпіади в Токіо у веслуванні на байдарці-одиночці на дистанції 200 м. Він показав результат 40,355 с. Ємельянов на Паралімпіаді в Ріо-2016 теж вигравав золото в цій дисципліні. Йому належить паралімпійський рекорд – 39,810 с.

Нагадаємо, що за підсумками вчорашнього дня в Токіо на рахунку збірної України було 84 нагороди (20 золотих медалей, 39 срібних і 25 бронзових). Наша команда утримувала 5-ту позицію в медальному заліку.