НТА > НОВИНИ > Війна > «Багато заборонених прийомів». Михальчишин – про протидію спецслужб ворожим силам

«Багато заборонених прийомів». Михальчишин – про протидію спецслужб ворожим силам

Росія успадкувала широку агентурну базу від радянського КДБ і методики вербування такої агентури через клерикальні структури

353

У теперішній ситуації навколо Києво-Печерської лаври мова йде насамперед не про ідеологічний, ціннісний чи світоглядний конфлікт, а про протидію українських спецслужб ворожим силам, які використовують клерикальні структури для боротьби з Україною.

Таку думку висловив експерт із державної безпеки Юрій Михальчишин у прямому ефірі Суботнього стріму на телеканалі NTA.

«Кроки, які робить наша держава, безумовно, є логічними з точки зору не тільки з точки зору національної безпеки в широкому розумінні, але і у вузькоспецифічному вимірі контррозвідувальних завдань, які зараз стоять перед українськими спецслужбами щодо протидії агентурі спецслужб Російської Федерації», – зазначив він.

За словами Михальчишина, Росія успадкувала широку агентурну базу від радянського КДБ і, головне, методики вербування такої агентури через клерикальні структури.

«Зокрема, ми пам’ятаємо, звідки з’явилося таке явище, як РПЦ. 1943-го року – всі документи давно вже розсекречені й оприлюднені – це була насправді операція радянського народного комісаріату державної безпеки (НКДБ), який і провів установчий собор. На ньому якраз відновили московський патріархат, заборонений до того злочинним сталінським режимом. І цей же злочинний сталінський режим його відновив і поставив на службу собі», – наголосив експерт із державної безпеки.

Він додав, що юридичним та ідеологічним найгіршим спадкоємцем є зараз оця клерикальна структура, з якою тепер доводиться мати справу українському суспільству, українській державі й українським спецслужбам.

«Тут мова йде насамперед не про ідеологічний, ціннісний чи світоглядний конфлікт, а про протидію українських спецслужб ворожим силам. А в цій боротьбі, як відомо, дуже багато заборонених прийомів перестають бути забороненими. Відповідно, наші противники їх давно застосовують», – підсумував Юрій Михальчишин.

Нагадаємо, що колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Павлу Лебедю вручили підозру. За його словами, в його домі нібито проводитимуть обшуки.

Служба безпеки України зібрала обґрунтовану доказову базу щодо його причетності до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдання та заперечення російської збройної агресії проти України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"