НТА > НОВИНИ > Новини світу > Баха – в Бахмут. Зеленський запросив керівника світового олімпійського спорту на фронт

Баха – в Бахмут. Зеленський запросив керівника світового олімпійського спорту на фронт

Будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю

337

Президент України Володимир Зеленський запросив голову Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха відвідати Бахмут.

Про це він сказав у традиційному вечірньому відеозверненні.

«Не можна не бути розчарованим заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. Я неодноразово з ним спілкувався. І так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання», – заявив він.

Зеленський наголосив, що не буває нейтральності, коли йде така війна.

«І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю», – додав він.

Український президент запевнив, що не хоче розумітися на тому, що саме стало мотивом для Баха, щоби просувати ініціативу щодо участі росіян в Олімпіаді в Парижі.

«Але ми зробимо все, щоби світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим паче – в паризькій Олімпіаді», – зауважив він.

Зеленський акцентував увагу на тому, що українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких та свободу України від російської агресії.

«Російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом. Росія повинна зупинити агресію та терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному», – наголосив він.

При цьому він нагадав, що ситуація під Бахмутом і Вугледаром залишається надзвичайно гострою.

«Окупанти не просто штурмують наші позиції – вони свідомо та методично знищують ці міста й села навколо них. Артилерією, авіацією, ракетами. Російська армія не має дефіциту засобів знищення. І зупинити її можна лише силою. І, до речі, запрошую пана Баха в Бахмут. Щоби він побачив на власні очі, що нейтральності не існує», – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, що Рада Європейського Союзу вирішила продовжити обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки Росії, на шість місяців, тобто до 31-го липня 2023-го року.

Російський диктатор Володимир Путін готує новий масштабний наступ на Україну вже у лютому-березні та водночас загартовує свою країну до багаторічного протистояння зі США та їхніми союзниками.

Українські нацгвардійці й артилеристи Збройних сил України провели спільну успішну операцію, в результаті якої російські окупанти залишилися без боєкомплекта.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі