НТА > НОВИНИ > Новини світу > Байден і Путін говорили “різними мовами”, – Мирослава Гонгадзе про зустріч у Женеві

Байден і Путін говорили “різними мовами”, – Мирослава Гонгадзе про зустріч у Женеві

Питання України для Путіна є ключовим і найболючішим. Підчас прес-конференції він повертався до цієї теми навіть там, де про неї не запитували.

147

Під час зустрічі між лідерами США та РФ обидві сторони залишились при своїх інтересах, адже обидва президенти “говорили різними мовами” . Та й загалом завдання цього саміту полягало в окресленні власних позицій.

Про це в ефірі проєкту “Говорить великий Львів” на телеканалі NTA заявила головна редакторка Української служби “Голосу Америки” Мирослава Гонгадзе.

Щодо інтересів України, на думку Гонгадзе, слід звернути увагу на кілька ключових моментів. Перш за все – оголошена готовність Росії працювати над деокупацією Донбасу в рамках Мінських угод.

“Зрозуміло, що українська та російська сторони трактують Мінські угоди по-різному. Путін вчора дуже чітко заявив, що вони хочуть спочатку вибори, потім – звільнення територій. Українська ж сторона на це не може погодитись, тому що неможливо проводити вибори, не забезпечивши безпеку виборчого процесу та вільне волевиявлення”, – зазначила Гонгадзе.

Тому, на її думку, сторонам буде дуже важко порозумітися.

Також вона зазначила: сьогодні її колеги із “Радіо Свобода” взяли інтерв’ю у заступниці Держсеркетаря США Вікторії Нуланд. Чиновниця дала певні пояснення щодо процесу Мінських угод. Зокрема, сказала, що США хочуть побачити: РФ справді готова до конкретних кроків чи  лише прикривається Мінськими угодами, як ширмою.

“Наступні декілька тижнів триватимуть дуже детальні переговори із українською стороною щодо позицій по Мінських угодах і на що Україна готова піти, а на що ні. Тому, як на мене, наступні два-три тижні будуть ключовими щодо можливого вирішення чи поступу у цьому процесі”, – переконана журналістка.

Вона додала: українське питання є ключовим для США, як і кібератаки.

“Це злочинні дії Росії, в принципі, у світі. в Україні, Сирії, втручання у вибори США, усі ці кібератаки. Усе це є в такому одному руслі американської політики”, – зазначила Гонгадзе.

Нагадаємо, вчора, 16 червня, в швейцарській Женеві відбулась зустріч президента Сполучених Штатів Джо Байдена і президента Росії Володимира Путіна.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі