НТА > НОВИНИ > Новини світу > Байден і Шольц обговорили шляхи стримування загроз з боку Росії

Байден і Шольц обговорили шляхи стримування загроз з боку Росії

157

Байден не відчуває жодних зволікань з боку уряду в Берліні для того, щоби повністю припинити існування проєкту Nord Stream 2 у разі російського вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Укрінформ.

Про це заявив у понеділок у Вашингтоні президент США Джо Байден під час спільної пресконференції з канцлером ФРН Олафом Шольцем.

«Якщо Росія вторгнеться, що означатиме перетин кордону України танками й військами, знову ж, Nord Stream 2 більше не існуватиме», – розповів Байден про суть домовленостей з німецькою стороною.

У відповідь на запитання, як саме він може зробити це, оскільки контроль над майбутнім проєкту перебуває здебільшого в руках Німеччини, Байден підкреслив: «Обіцяю, ми будемо в змозі зробити це».

Головною темою дискусій президента США Джо Байдена й федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца в понеділок у Вашингтоні було стримування загроз із боку Росії, а також деескалація навколо України.

Про це заявив Джо Байден під час підсумкової конференції за результатами зустрічі в Білому домі.

«Звісно, головним у нашому порядку денному сьогодні було обговорення нашого єдиного підходу щодо стримування загроз Росії проти України, а також довготривалих принципів верховенства права, основаного на світовому порядку», – зауважив глава Білого дому.

Байден зазначив, що Німеччина й США, так само як і інші союзники й партнери «тісно працюють» над пошуком дипломатичного рішення ситуації, що склалася. Він підкреслив, що дипломатія є найкращим шляхом для всіх сторін, у тому числі для Росії.

Байден також нагадав, що Німеччина як один з учасників Нормандського формату також просуває дипломатичні зусилля для деескалації обстановки та сприяння дипломатичному діалогу.

«Але якщо Росія обере подальше вторгнення в Україну, ми готові до цього разом, так само як і НАТО готові», – наголосив Байден.

Президент США обговорив із канцлером Німеччини процес «тісної взаємодії» щодо розробки потужного пакету санкцій проти Росії.

Крім того, за його словами, під час зустрічі йшлося про готовність обох країн діяти відповідно до статті 5 Північноатлантичного договору та зміцнювати союзників на східному фланзі НАТО.

Як відомо, канцлер ФРН Олаф Шольц впродовж неділі-понеділка перебуває у Вашингтоні з першим візитом у якості глави уряду.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі