НТА > НОВИНИ > Байден розповів свою версію переговорів з президентом РФ

Байден розповів свою версію переговорів з президентом РФ

166

Президент США Джо Байден під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив про повну підтримку територіальної цілісності України з боку США.

“США висловили прихильність суверенітету і територіальній цілісності України”, – заявив Байден на брифінгу за результатами майже чотиригодинної зустрічі лідерів у Женеві.

Президент також наголосив, що домовився з Путіним про дипломатичні зусилля у питанні реалізації Мінських угод щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, повідомляє ВВС.

“Він не суперечив мені. Однак, зрозуміло, що відмінності (у поглядах) були”, – додав Байден.

“Путін не хоче холодної війни”

За словами Байдена, він заявив президенту Росії, що “необхідно мати базові правила, які потрібно виконувати”. За його словами, тон зустрічі, яка тривала майже чотири години, “був позитивним”, і там не було “вибухової атмосфери”.

У числі основних тем переговорів Байден назвав:

Кібербезпека – президент США дав Росії список з 16 стратегічних об’єктів, які не можуть піддаватися нападам.
Права людини – США говорили про переслідування опозиції, в тому числі про ситуацію з Олексієм Навальним, і про важливість роботи вільних засобів масової інформації. Він також згадав про обмеження роботи Радіо Свобода (визнано в Росії іноземним агентом).
Стратегічна стабільність – сторони домовилися почати взаємний діалог з питань обмеження на зброю.
Безпека України – говорили про необхідність дотримуватися Мінських угод.
Білорусь – Байден висловив заклопотаність у зв’язку з ситуацією в країні.
Обмін в’язнями – президент США згадав про можливість взаємної видачі людей, які перебувають у в’язницях.

У відповідь на питання, чи захоче Путін відійти від своєї ролі порушника світового порядку, Байден заявив, що російський лідер не зацікавлений в холодній війні між США і Росією.

“Останнє, що хоче Путін, – це початку холодної війни”, – заявив Байден і зазначив, що Росія зацікавлена ​​в розвитку своєї економіки.

“Я йому сказав, що ми з трохи різних поколінь. Ми не говоримо, що нам треба обніматися і любити один одного, як говорили в 1960-х”, – сказав Байден і додав, що між країнами не повинно бути прямого протистояння.

“Він все ще стурбований, що Росію оточують, але мені не здається, що це основний мотив, який повинен визначати відносини з США”, – заявив Байден.

Американський президент також зазначив, що про результативність переговорів у Женеві можна буде судити через 6 місяців.

Раніше на брифінгу за результатами переговорів Володимир Путін наголосив, що Росія готова сприяти реалізації мінських угод, “якщо українська сторона готова до цього”.

Водночас президент РФ заявив, що нинішні пропозиції України щодо врегулювання конфлікту на Донбасі “не мають нічого спільного з Мінськими угодами”.

Путін також сказав, що Україну обговорювали, але не дуже детально, а тему можливого вступу України в НАТО “торкнулись мазком”. “Тут немає що обговорювати”, – заявив він.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі