НТА > НОВИНИ > Байден відповів Росії на газовий шантаж Польщі та Болгарії 

Байден відповів Росії на газовий шантаж Польщі та Болгарії 

Ми не дозволимо Росії залякуваннями чи шантажем уникнути санкцій

312

Президент США Джо Байден відповів Росії щодо припинення нею постачань газу в Польщу та Болгарію: каже, що США не дозволять РФ за допомогою нафти й газу уникнути наслідків за агресію проти України.

Про це Байден написав на своїй сторінці у Twitter.

«Росія пригрозила двом нашим союзникам припиненням постачання енергоносіїв. Скажу чітко: ми не дозволимо Росії залякуваннями чи шантажем уникнути санкцій. І ми не дозволимо їй використовувати свою нафту, щоб уникнути наслідків за агресію», — йдеться в повідомленні американського лідера.

Байден наголосив, що США працюють спільно з іншими країнами, такими як Південна Корея, Японія та Катар, щоб допомогти європейським союзникам, яким рф погрожує газовим шантажем, задовольнити свої потреби в енергоносіях іншими способами.

«Агресія не переможе. Погрози не переможуть. Це ще одне нагадування про те, що Європа і світ повинні все більше переходити на чисту енергію — і США роблять це вже зараз», — додав президент США.

Він зазначив, що Сполучені Штати у 2021 році розгорнули більше сонячних, вітрових та акумуляторних електростанцій, ніж будь-коли за всю історію. За словами Байдена, цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією 56 мільйонів будинків.

Москва почала вимагати від європейських держав платити за газ у рублях, від чого багато хто відмовився. Через це «Газпром» уже припинив постачання Польщі та Болгарії.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Захід став на шлях відмови від російських енергоресурсів. Так, наприклад, Німеччина нині шукає альтернативи, Велика Британія планує повністю відмовитися від них до кінця року, а США вже запровадили ембарго.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі