НТА > НОВИНИ > Новини світу > Байден зустрінеться з президентом Афганістану

Байден зустрінеться з президентом Афганістану

168

Президент Афганістану Ашраф Гані та президент Джо Байден зустрінуться в Білому домі в п’ятницю,  для обговорення повного виведенням американських військ з території Афганістану після 20-річної їх присутності.

Про це повідомляє агенція Bloomberg.

Раніше Байден заявив, що всі американські війська підуть до 11 вересня, 20-ї річниці терактів у Нью-Йорку та Вашингтоні, які ввели США в затяжну війну. Хоча адміністрація заявляє, що ця передача виправдана як стратегічний крок, доповідь Організації Об’єднаних Націй цього місяця підняла перспективу поглинання Афганістану бойовиками “Талібану”.

Джейк Салліван, американський радник з питань національної безпеки, заявив, що не планує змінювати “основну пропозицію” Байдена. Американські війська виїдуть “задовго до закінчення терміну”, – заявив Салліван у ефірі телеканалу ABC.

Абдулла Абдулла, голова Вищої ради з питань національного примирення в Афганістані, також візьме участь у зустрічі, заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

“Сполучені Штати прагнуть підтримати афганський народ шляхом надання дипломатичної, економічної та гуманітарної допомоги афганському народу, особливо афганським жінкам, дівчатам і меншинам, – заявила Псакі. – Сполучені Штати тісно співпрацюватимуть із урядом Афганістану, щоб убезпечити країну від дій терористичних угруповань, які становлять загрозу для США”.

Байден висловив критику з приводу позиції республіканців щодо виводу військ. Лідер республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав цей намір “серйозною помилкою”, а Джим Інхоф із Комітету з питань збройних сил Сенату, назвав це “необдуманим” і “небезпечним” кроком.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі