НТА > НОВИНИ > Новини світу > ФранціяvsAUKUS: Посол Франції таки повернеться до США

ФранціяvsAUKUS: Посол Франції таки повернеться до США

86

За ініціативою президента США Джо Байдена відбулась телефонна розмова з президентом Франції Еммануелем Макроном щодо оголошеної минулого тижня угоди між США, Великою Британією, та Австралією.

Про це повідомили на сайті Білого дому.

Обидва лідери погодились, що ситуація виграла би від відкритих консультацій між союзниками щодо питань, які торкаються стратегічних інтересів Франції та наших європейських партнерів. Президент Байден заявив про відданість щодо цього”, – йдеться в заяві.

Раніше США, Велика Британія та Австралія заявили про укладення домовленості для «зміцнення базованого на правилах міжнародного порядку» в Індо-Тихоокеанському регіоні. Оголошене партнерство зокрема передбачає, що США нададуть технології для будівництва перших австралійських підводних човнів з атомними двигунами. Це може означати скасування австралійської домовленості з Францією 2016 року про будівництво 12 підводних човнів.

Очікується, що в жовтні у Європі відбудеться зустріч Макрона та Байдена, “щоб досягнути спільного розуміння та зберегти позитивний момент у цьому процесі”.

Після перемовин президент Франції ухвалив рішення про повернення посла країни до Вашингтона наступного тижня.

Президент Байден підтверджує стратегічну важливість участь Франції та Європи у індо-тихоокеанському регіоні, включно із [участю] у рамках нещодавно оприлюдненої стратегії ЄС щодо Індо-Тихоокеанського регіону. США також визнають важливість сильнішої та більш спроможної європейської оборони, яка робить позитивний внесок до трансатлантичної та глобальної безпеки та доповнює НАТО”, – заявили у Білому домі.

Нагадаємо, 18 вересня Франція відкликала своїх послів з Австралії та США після того, як Канберра розірвала угоду з Францією щодо побудови підводних човнів на 40 мільярдів доларів.

Згодом Франція назвала відносини з НАТО напруженими після того, як Австралія розірвала багатомільярдний контракт про закупівлю французький субмарин на користь американських.

Згодом саміт міністрів оборони Франції та Великобританії був скасований на тлі конфлікту, пов’язаного з заснуванням союзу США-Австралія-Британія AUKUS.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі