НТА > НОВИНИ > Новини політики > Батумська декларація щодо інтеграції України, Молдови і Грузії в ЄС

Батумська декларація щодо інтеграції України, Молдови і Грузії в ЄС

336

Президенти України, Грузії та Молдови під час зустрічі в Батумі в понеділок підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції.

Текст декларації оприлюднено на офіційному сайті Президента України.

Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції до Європейського Союзу шляхом всеосяжних реформ, спрямованих на зміцнення наших демократичних інституцій, та поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах до ключових елементів права ЄС“, – зазначається в декларації.

Зазначається, що угоди про асоціацію з ЄС є ключовими дорожніми картами реформ, і продовження їхньої імплементації становить основу для зміцнення політичної асоціації та подальшого поглиблення економічної та галузевої інтеграції трьох асоційованих партнерів з Євросоюзом.

Надання європейської перспективи трьом асоційованим партнерам стане потужним стимулом та надасть поштовх для ще глибших та більш широких реформ. У цьому контексті ми нагадуємо, що відповідно до статті 49 Договору про ЄС Грузія, Республіка Молдова та Україна як європейські держави, які поважають європейські цінності та віддані їхньому просуванню, можуть подати заявки на вступ до Європейського Союзу“, – йдеться в документі.

Україна, Грузія й Молдова наголошують на готовності співпрацювати з ЄС у сфері спільної політики безпеки та оборони, у тому числі щодо протидії гібридним загрозам, посилення кіберстійкості, боротьби з дезінформацією, розвитку платформ співпраці з відповідними відомствами та службами ЄС.

Усі три держави сподіваються на поглиблення співпраці з усіма чорноморськими партнерами задля безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні.

Ми поділяємо занепокоєння ЄС щодо викликів безпеці в регіоні Чорного моря, підтверджуючи, що дотримання міжнародного права, включаючи принципи незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, Конвенції ООН з морського права, у тому числі свободи судноплавства, є ключовим для безпеки та співробітництва в регіоні Чорного моря“, – наголошується в декларації.

Зрозуміло, що “спроби анексії Росією та незаконна окупація територій Грузії, її агресія на сході України та тимчасова окупація Криму, а також невирішений конфлікт у Придністровському регіоні Республіки Молдова являють серйозну загрозу для регіону і Європи в цілому“. Проте Україна, Грузія та Молдова готові шукати разом з ЄС шляхи мирного врегулювання конфліктів.

Вступ до Європейського Союзу – це мета, яка об’єднує наші три держави“, – резюмують партнери.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі