НТА > НОВИНИ > Новини науки > Бельгія передала Україні науково-дослідне судно для екологічного моніторингу морів

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно для екологічного моніторингу морів

132

Легендарний корабель «Бельгіка» працюватиме на Чорному й Азовському морях. Завдяки йому Україна зможе відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг морів, а також успішно впроваджувати директиви Євросоюзу щодо морського довкілля.

Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. «13-го вересня 2021-го року Україна отримала від Бельгії легендарне науково-дослідне функціональне судно «Бельгіка». Бельгійський уряд передав його Українському науковому центру екології моря Міндовкілля», – йдеться в інформації.

Окрім того, Україна та Бельгія мають провести спільні українсько-бельгійські наукові дослідження у Чорному та у Північному морях.

«Ми дуже вдячні Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок. Вже цього року на цьому судні ми плануємо відновити наукові дослідження у Чорному, а згодом і в Азовському морях. Сподіваємося це робити спільно з нашими бельгійськими колегами», – зазначив керівник Міндовкілля Роман Абрамовський.

Заступник Міністра економіки та праці Бельгії Томас Дермін зауважив, що за час експлуатації судно змогло дослідити мільйон кілометрів моря.

«Цей корабель, який є плавучою лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37-ми років. Бельгія із сумом прощається зі своїм науково-дослідним судном «Бельгіка». Однак я дуже радий, що воно отримає друге життя завдяки нашій співпраці з Українським науково-дослідним центром екології моря», – додав він.

Невдовзі корабель має вирушити з порту Зебрюгге у Бельгії до нового місця приписки в Одесі. На шляху до України, що сягатиме 8 600 кілометрів, науковці оцінюватимуть наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення скринінгу на наявність десятків тисяч речовин-забрудників та мікропластику.

Окрім того, вони виділять загальну ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів.

Як зазначили у міністерстві, цю наукову програму під назвою «Моніторинг трьох європейських морів» – Північного, Середземного та Чорного – організовує і фінансує проєкт ЄС – «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) за наукової підтримки Спільного дослідницького центру ЄС та УкрНЦЕМ.

«Європейський Союз пліч-о-пліч з Україною та іншими прибережними державами працює для того, щоб Чорне море стало простором науки, передових політик та інвестицій. Це принесе користь водночас як людям, так і морським екосистемам», – зауважив представник Європейської Комісії Лауренс Мередіф.

Судно має прибути в Україну у жовтні 2021-го року. Після цього воно отримає нове ім’я, та його розпочнуть використовувати для дослідження Чорного й Азовського морів.

Нагадаємо, що Після 30-ти років служби у складі Британської антарктичної місії криголам «Джеймс Кларк Росс» продали українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Саме на ньому може вирушити в Антарктиду наступна українська експедиція.

31-го серпня над ним підняли прапор України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі