НТА > НОВИНИ > Новини світу > Без масок та COVID-сертифікатів. Як світ виходить з карантину

Без масок та COVID-сертифікатів. Як світ виходить з карантину

Попри COVID-рекорди, країни ЄС масово скасовують карантинні обмеження

405

Попри те, що у світі фіксують нові COVID-рекорди, країни ЄС починають масово скасовувати більшість карантинних обмежень.

Так, з початку січня штам “Омікрон” став домінуючим в Європі. Через стрімке поширення нового варіанту минулого тижня країни фіксували антирекорди за кількістю нових хворих, зокрема, Україна, Франція, Грузія, Швейцарія, Італія, Чехія.

Світ скасовує карантин

Натомість деякі країни заявили, що скасовують більшість обмежень. Першою серед країн ЄС на такий крок пішла Данія. З 1 лютого країна скасувала всі чинні обмеження для боротьби з пандемією, зокрема, носіння захисних масок та сертифікат про вакцинацію для відвідування певних установ та заходів.

Лише певні заходи, пов’язані із контролем на в’їзд до країни, діятимуть упродовж найближчих чотирьох тижнів.

Уряд вирішив скасувати обмеження, попри високу кількість заражень у країні. Такий крок Данія пояснює високою часткою вакцинованих від COVID-19 у країні-  81% населення.

Англія

Країна скасували майже всі карантинні правила ще 27 січня. Йдеться про обов’язкове використання COVID-сертифікату як пропуск на масові заходи та носіння масок у громадських місцях.

З 19 січня в Англії також скасували правило соціального дистанціювання. Школярам дозволили не носити маски з 20 січня. У країні також зазначають, що послаблення стало можливим завдяки масштабній вакцинації населення.

Фінляндія

Фінляндія почала поступово пом’якшувати коронавірусні обмеження з 1 лютого.

“Навантаження на відділення інтенсивної терапії змінилося в кращому напрямку”, – заявила міністр охорони здоров’я та соціальних справ Фінляндії Ханна Сарккінен.

Уряд вирішив розпочати поступове скасування обмежень, дозволивши роботу ресторанів до 21:00. Також місцевій владі рекомендували дозволити з початку лютого відновити роботу культурних і спортивних об’єктів.

Франція

З 2 лютого в країні також послабили частину карантинних заходів. Зокрема, скасовують:

  • обмеження на кількість відвідувачів у закладах
  • зобов’язання дистанційної роботи для всіх, хто може це робити
  • вимогу носити маску у громадських місцях.

Норвегія

Як передає The Guardian, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що країна “негайно скасує більшість своїх заходів щодо стримування COVID-19, оскільки, сплеск захворювання навряд чи поставить під загрозу служби охорони здоров’я”.

Зокрема, ресторанам знову дозволять подавати алкоголь після 11 вечора, робота з дому більше не буде обов’язковою. Також скасують обмеження у 10 відвідувачів у приватних будинках. Термін самоізоляції після позитивного тесту на COVID-19 скорочено до чотирьох днів.

Зміни набувають чинності 2 лютого з 23:00. Решта обмежень планують скасувати вже 17 лютого

Що кажуть у ВООЗ?

У ВООЗ попереджають, що знімати карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVIID-19, ще рано. В організації закликають світові держави проявити обережність, оскільки пік захворюваності новим штамом “Омікрон” ще не пройдено. Ососбливо це стосується країн, де фіксують низький рівень вакцинації.

При цьому, директор представництва ВООЗ в Європі Ганс Клюге нещодавно заявив, що «Омікрон» вивів пандемію на нову фазу й може закінчити її в країнах Європи. За його словами, впродовж найближчих тижнів або місяців захворюваність на COVID-19 в європейських країнах йтиме на спад.

«Протягом кількох тижнів у людей буде глобальний імунітет, чи то завдяки вакцинації, чи тому, що люди мають імунітет через пережиту інфекцію, а також через зниження сезонності», – повідомив Клюге.

Нагадаємо, що в ЄС ухвалили нові правила для туристів під час пандемії COVID-19. Так, з 1 лютого 2022 року рішення про перетин кордону ухвалюватимуть на підставі COVID-сертифікату та стану здоров’я людини, а не епідеміологічної ситуації у країні походження.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі