НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Без втрат. З передової повернулися воїни легендарної 80-ки

Без втрат. З передової повернулися воїни легендарної 80-ки

639

Сьогодні, 17 липня, у Львові урочисто зустріли військовослужбовці 80-ої окремої десантно-штурмової бригади. Цього разу на Луганському напрямку військові були 8 місяців. На щастя, додому бригада повернулася без бойових втрат.

У рідній частині для захисників влаштували справжнє свято. Були відзнаки,  показ військової техніки, спільне виконання гімну. А основне  – найрідніші люди поруч.

Уночі не знаєш, чого очікувати

Військовослужбовці розповідають: ця ротація, у порівняні з минулими, виявилася більш спокійною. Хоча б через те, що живими повернулися всі, хто був у складі. Щоправда, своєї активності ворог не збавляє. Провокативних пострілів – багато. Особливо – вночі.

«Уночі не знаєш, чого очікувати. Чи хтось залізе чи не залізе», – каже лейтенант Юрій Дорошенко.

Юрію – 23 роки. Він лейтенант і вихованець ліцею Героїв Крут. Потім була національна академія Сагайдачного – і тепер справжня війна у складі 80-ки.

«Щодня з нетерпінням чекали дзвінка від сина. Це було дуже хвилююче, і дуже болюче. Але це його покликання. І ми мусимо з цим змиритися. Раді, що виховали такого сина і дуже ним гордимося», – мовить мама Юрія Тетяна Дорошенко.

Війна стала звичкою, але завдання не змінилися

Зустріла сина воїна з зони ООС і львівська волонтерка Ксенія Клим. За словами жінки, нині війна настільки стала буденністю, що часто людям просто немає справи до такої події  як повернення Героїв.

«Це прикро. До всього людина звикає. І до війни, на жаль, також. Та, на щастя, цього разу хлопці повернулися повністю тим самим складом, що і поїхали туди. Серед них і мій син. І це особливо для мене щемливо, бо це була його перша ротація як офіцера. І дуже важливо, щоб ми, як місто, їх зустріли належно», – зазначає волонтерка Ксенія Клим.

Цього разу військові бригади охороняли нашу державу на Луганському напрямку. І завдання, як і під час попередніх ротацій, не змінилися

«Це утримання лінії зіткнення, проведення стабілізаційної операції і ведення оборонних дій у визначеній смузі відповідальності», – наголошує командир 80 окремої десантно-штурмової бригади Володимир Шворак.

Наразі військові підуть у відпустки, а потім знову повернуться до захисту України.

 З історії бригади

На передовій 80-та бригада була з перших днів російської окупації. Навесні 2014 року, після вторгнення РФ до Криму, підрозділи бригади виконували завдання з прикриття державного кордону в Полтавській і Сумській областях.

5 вересня 2014 року бійці 5-ї аеромобільної роти 2-го батальйону 80-ї аеромобільної бригади та батальйону «Айдар» потрапили у засідку під Веселою Горою. У бою десантники підбили танк і БТР бойовиків, проте втратили 23 чоловік загиблими та зниклими безвісти

У січні 2015 року воїни 3-го батальйону бригади брали участь в обороні Донецького аеропорту.

Олег Галів

Фото: Олег Галів, Назар Міліневич

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі