НТА > НОВИНИ > Місця > Безпечний відпочинок на водоймах: де і як можна на Львівщині

Безпечний відпочинок на водоймах: де і як можна на Львівщині

104

Літо вступило в свої права, синоптики прогнозують спекотні другу половину червня і серпні – до  +40. Отже, водойми наступні кілька місяців будуть найбільш популярними місцями для відпочинку. Та рятувальники не втомлюються наголошувати і вкотре застерігають людей – відпочинок повинен бути безпечним.

«Слід врахувати, що умовами безпечного купання є, перш за все, правильний вибір водойми. Це має бути спеціально обладнане місце для купання. У кожному регіоні існує перелік тих чи інших водойм, де дозволено купатися. Ну і звісна річ, найбезпечніше перебувати на воді саме у світлу пору доби та спокійну безвітряну погоду», – розповів NTA речник Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області Ігор Курус.

Де купатися на Львівщині

За даними Львівської обласної адміністрації, на Львівщині сьогодні для безпечного купання визначено такі об’єкти:

– місто Моршин – пляж на міському озері;

– місто Золочів – пляж на міському озері;

– місто Перемишляни – пляж на міському озері;

– Стрийський район – 7 пляжів на водоймі поблизу «Задорожнє»;

– Яворівський район – пляж на рекреаційній водоймі Яворівського Національного природного парку.

 Яка водойма безпечна

Загалом правил безпечного перебування на водоймах влітку є кілька десятків. Так, інформацію про  глибину та площу водного об’єкту, нахил берегів, температуру та якість води і рівень благоустрою повинні на території пляжів на спеціальних стендах розмістити суб’єкти господарювання, які надають послуги з відпочинку на водоймах.

Також, за даними обласної адміністрації, суб’єкти господарювання повинні забезпечити проведення водолазного обстеження підводної частини акваторії пляжу, створити рятувальні пости,   укомплектовані   персоналом та необхідним обладнанням, заключити угоди на обслуговування атестованою аварійно-рятувальною службою.

 Пам’ятка для відпочивальників

Діти обов’язково повинні купатися під наглядом дорослих, самих їх залишати не можна. Це одне з найважливіших правил, на якому наголошують рятувальники. Ба більше, дітям меншого віку і взагалі радять не заходити у водойму без батьків.

Також під час відпочинку слід пам’ятати, що плавати можна лише у спеціально позначених ділянках – тобто не запливати за обмежувальні буйки. Варто утриматися і з пірнанням у річку чи озеро з берега, якщо це місце для вас є новим і не відомим. І не стрибати головою вниз, якщо глибина невідома.

А якщо Ви або хтось з друзів у нетверезому стані – утримайтеся від купання взагалі!

Окремо надзвичайники звертають увагу на надувні матраци та іграшки. З ними у воді слід поводитися дуже обережно, щоб не спричинити біди. Рекомендується також не купатися на одинці, навіть якщо місце перевірене.

Серед іншого, у гірських районах слід врахувати також про те, що гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні.

Найчастіше причиною утоплень, відзначають у ДСНС, є незнання дна водойми, вживання спиртного перед купанням, надмірна самовпевненість у власних силах. Тож Ваша безпека і безпека того, хто поруч, насамперед залежить від Вас самих.

Олег Галів

Фото: з відкритих джерел

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі