НТА > НОВИНИ > Новини світу > Безпековий пакет на 60 млн доларів та протидія впливу «Північного потоку-2», – спільна заява України та США

Безпековий пакет на 60 млн доларів та протидія впливу «Північного потоку-2», – спільна заява України та США

510

США готові разом з Україною протидіяти впливу «Північного потоку-2», а також нададуть Україні новий пакет безпекової допомоги на 60 млн доларів.

Про це йдеться у спільній Заяві щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки, яку опублікував Офіс Президента.

Зокрема, безпековий пакет включає в себе бронебійні системи «Джавелін» та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання, «яке дасть змогу Україні більш ефективно захищати себе від російської агресії».

Так, США нагадали, що починаючи з 2014 року виділили 2,5 мільярда доларів на підтримку української армії, включно з 400 мільйонами доларів, які були надані Україні лише цього року.

Особливу увагу в заяві зосереджено на «Північному потоці-2», який, наголошується, США, як і Україна, розглядають «як загрозу для європейської енергетичної безпеки».

«Сполучені Штати мають намір продовжувати застосування передбачених законодавством заходів та енергетичної дипломатії, у тому числі шляхом нещодавнього призначення старшого радника з питань енергетичної безпеки, з метою збереження транзитної ролі та забезпечення безпеки поставок України у цей перехідний енергетичний період, а також недопущення використання Кремлем енергетики як геополітичної зброї», – йдеться у заяві.

Окрім того, уряди України та США підтримують зусилля зі збільшення потужностей для постачання газу в Україну з диверсифікованих джерел.

Нагадаємо, що сьогодні, 1 вересня, у Білому домі відбувається зустріч президента України Володимира Зеленського та президента США Джо Байдена.

Перед тим, як перейти до розмови віч-на-віч, глави держав зробили короткі заяви для медіа. Зокрема, Зеленський пріоритетними питання, на які сподівається отримати відповіді, є саме безпекові – щодо ситуації на Донбасі, Криму та в енергетичному секторі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі