НТА > НОВИНИ > Новини світу > Безвідповідальний акт: НАТО засудило російські випробування космічної зброї

Безвідповідальний акт: НАТО засудило російські випробування космічної зброї

135

Північноатлантична рада НАТО розцінює випробування Росією протисупутникової ракети як необачний та безвідповідальний акт, що підриває основи світового правопорядку.

Заява оприлюднена на сайті НАТО.

«Північноатлантична рада рішуче засуджує необачне та безвідповідальне випробування Російською Федерацією протисупутникової ракети 15 листопада 2021 року. Це випробування призвело до утворення великої кількості орбітального сміття, що суттєво збільшує ризики для життя людей та для космічних об’єктів, що належать багатьом державам та організаціям. Така небезпечна поведінка прямо суперечить заявам Росії, що вона виступає проти мілітаризації космосу, та підриває міжнародний порядок», – йдеться у заяві.

Як наголошується, цей вчинок демонструє безвідповідальну поведінку Росії та ставить під загрозу безпекові, економічні, наукові та комерційні інтереси всіх держав і структур, які прагнуть досліджувати та використовувати відкритий космос з мирною метою.

«Союзники по НАТО залишаються відданими захисту та збереженню можливості мирного доступу до космосу та його дослідження в інтересах усього людства. Закликаємо всі держави, включаючи Росію, приєднатися до міжнародних зусиль з вироблення норм, правил і принципів відповідальної поведінки з метою зменшення космічних загроз та утримуватися від небезпечних і безвідповідальних деструктивних випробувань, як ті, що їх провела Російська Федерація», – зазначили в НАТО.

Як повідомлялося, в понеділок, 15 листопада, команду управління польотами Міжнародної космічної станції (МКС) повідомили про ознаки вибуху супутника, який може створити достатню кількість уламків, щоб створити загрозу для станції.

Згодом Росія підтвердила, що збила на орбіті радянський супутник “Целина-Д”, проте переконує, що уламки не загрожують Міжнародній космічній станції.

Державний департамент США і Пентагон звинуватили Росію у створенні загрози для екіпажу Міжнародної космічної станції.

Вранці 15 листопада МКС двічі ухилилася від зіткнення з космічним сміттям. Екіпажу довелося перейти в кораблі «Союз» і Crew Dragon.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зауважив, що здатність Росії збивати супутники становить глобальну загрозу для важливої наземної інфраструктури, як-от зв’язок, навігація або попередження про запуски ракет.

Європейський Союз також засудив російські випробування протисупутникової зброї.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі