

На білоруському сайті проєкту «Військово-політичний огляд» з’явилася інформація, що збройні сили Білорусі планують закупівлю важких вогнеметних систем ТОС-1А «Сонцепьок».
Про це повідомив «Бєларускі гаюн». Зараз ці важкі вогнеметні системи не перебувають на озброєнні збройних сил Білорусі.
На їхньому озброєнні є лише реактивні піхотні вогнемети РПО-А «Джміль» радянського виробництва.
Для застосування «Сонцепьоків» у кожному оперативному командуванні (Західне, Північно-Західне та Південне, що формується) планують розгорнути по батальйону військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту, одна з рот кожного батальйону матиме в розпорядженні три «Сонцепьоки».
Таким чином Міністерство оборони Білорусі планує закупити у Росії дев’ять систем.
Повідомляється і про плани налагодження білорусько-російського виробництва важких вогнеметних систем «Тосочка». Дев’ятьма подібними системами планують озброїти вогнеметний батальйон у 8-ій бригаді військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (місто Старі Дороги).
Нагадаємо, що в білоруському селі Мікулішки Гродненської області знищили кладовище, де поховані загиблі 1944-го року солдати польської Армії Крайової. До Міністерства закордонних справ Польщі у зв’язку з цим викликали тимчасово повіреного у справах Білорусі.
Під час боїв за Лисичанськ загинув командир батальйону «Волат» полку імені Кастуся-Калиновського Іван із позивним «Брест».
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі